K sobotním nepokojům v Českých Budějovicích

K sobotním nepokojům v Českých Budějovicích29. června 2013 V sobotu se v Českých Budějovicích uskutečnilo shromáždění občanů, které následně přerostlo v pouliční nepokoje na zdejším sídlišti Máj, nechvalně „proslulém“ problémovým soužitím s nepřizpůsobivou menšinou. Více

Jihočeská metropole se tak zařadila mezi další města, kde v posledních měsících a letech došlo ke spontánním demonstracím lidí, naštvaných „přístupem“ politiků, státních orgánů a samozřejmě i některých médií k problematice nepřizpůsobivých.

Jakýkoliv projev protestu proti cikánské kriminalitě je dlouhodobě dehonestován a naprosto nesmyslně cejchován rasismem (tj. nadřazeností jedné rasy nad jinými) či neonacismem (tj. obnovením nacismu Adolfa Hitlera). Tedy jeden o koze, druhý o voze.

Dokonce i prezident republiky, snad pod vlivem permanentní virózy, raději hovoří o „neonacistických bojůvkách“ či jakýchsi „neonacistických koncertech“, místo aby konečně inicioval řešení dlouhodobého a gradujícího problému nepřizpůsobivých komunit v našich městech napříč republikou.

Média jsou tam, kde hoří kontejnery a vzduchem létají kameny demonstrantů a policejní granáty, o zprostředkování názorů demonstrujících občanů na náměstí se nesnaží. Naopak, opět slyšíme stejnou písničku - jako z kolovrátku - o neonacismu a rasismu. Pořád dokola.

Nekompetentnost většiny českých politiků = zlodějů je do očí bijící. Co také můžeme čekat od alkoholiků, korupčníků, bezcharakterních osob, kterým jsou na míle daleko cizí problémy našich občanů.

Demonstruje se na mnoha místech světa, dokonce stále častěji a v mohutnějším měřítku. Lidé se spojují prostřednictvím internetu, nepotřebují prolhaný a nesvobodný „mainstream“, jenž slouží pouze miliardářům a jejich nastrčeným figurkám v orgánech státu.

Pro stávající prohnilou politickou garnituru v ČR by měly být poslední události varovným signálem. Pokud se u nás problémy nebudou řešit, názory nespokojených lidí nadále zadupávat již omšelou propagandou o neonacismu a rasismu, nemůže si být nikdo jistý klidem v ulicích našich měst. A to není dobře.

Miroslav Svoboda

K tématu

Strategie DSSS proti nepřizpůsobivým