Kauza tzv. česko–romské vlajky: „Umělec“ Rafa vinen a musí zaplatit pokutu

Kauza tzv. česko-romské vlajky 31. prosince 2013 Kauza tzv. česko-romské vlajky, ve které se velmi aktivně od počátku angažovala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), má poměrně nečekané rozuzlení. Úřad městské části Prahy 7 prokázal pozoruhodnou míru odvahy a uložil organizátorovi provokace Rafovi zaplatit pokutu za zneužití státních symbolů České republiky. Stalo se tak na základě iniciativy členů DSSS, kteří k této provokaci nebyli nečinní a podali několik trestních oznámení.

O hanobení státních symbolů ČR informovalo Tiskové centrum DSSS dne 18. července t.r., kdy v galerii Artwall a v prostorách Národní technické knihovny probíhala výstava, na které byly zveřejněny návrhy na novou podobu státní, tzv. česko-romské vlajky. Na státní vlajce se tak objevovaly různé barevné variace, doplněné jakýmsi indickým kolem, což měl být odkaz na pravlast cikánů. Autorem návrhů je slovenský „umělec“ Tomáš Rafa, který se tak podle svých slov snažil přispět k diskusi o soužití

Předseda DSSS Tomáš Vandas se v této souvislosti dokonce obrátil s apelem na velvyslance Slovenské republiky. K rozhodnutí MÚ Prahy 7 předseda DSSS dnes uvedl, že se tímto verdiktem ukazuje, že k poškození státních symbolů ČR skutečně došlo a iniciativa DSSS byla v tomto směru prospěšná. „Jen doufám, že pod nátlakem různých pseudohumanistů a pochybných spolků nakonec úřad své rozhodnutí nezruší a bude si stát za svým,“ dodal Vandas.

Tiskové centrum DSSS  

Více k tématu:

Autor výstavy česko-romské vlajky musí zaplatit pokutu za zneužití symbolů ČR

Chtěl bojovat proti rasismu, ale dostal od radnice pokutu

DSSS: Hanobení státní vlajky cikánskými symboly je trestný čin