Kdo nám tedy opravdu vládne? Koťata a mazánci…

Kdo nám tedy opravdu vládne? Koťata a mazánci…23. března 2012 Zveřejněné nahrávky telefonních rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška ukazují nejen na to, jaké otřesné poměry panovaly za jeho vlády v Praze, zejména však vypovídají o celkových poměrech v této zemi.

Není asi podstatné, jak se oba pánové vzájemně oslovovali, i když kotě či mazánku o něčem vypovídá. Podstatné totiž je, že vlivný podnikatel ovlivňoval chod pražského magistrátu, řídil jeho úředníky, rozhodoval o územním plánu, o investicích, o prodeji budov a také o výběru kandidátů na tu či onu pozici.

Další součástí této skandální kauzy je fakt, že nahrávky odposlechů se dostaly do rukou osob z agentury ABL, tedy Víta Bárty, před parlamentními volbami v roce 2010. Jak se k nim dostal, to je zatím neznámé, nicméně se tak trochu odkrývá podstata toho, jak a s jakými lidmi se pan Bárta a jeho povedená partička dostali do vysoké politiky.

Není vám už z toho všeho špatně? Skandály, uplácení, korupce na každém kroku. A do toho Nečasova vláda s připravovanými návrhy zákonů, které mají za cíl zalátat díry v rozpočtu, způsobené polistopadovými zloději. Vyházet tu sebranku, a to co nejrychleji!

Tomáš Vandas