KOMENTÁŘ: Morální bahno

Dsss_9 19. června 2013 Je 18. června a já mám svátek. Vlastně ho moc neslavím, protože mně od dětských let říkali Míšo, jméno Milan se mi ani nevím proč nelíbilo. Stejně jsem dostal ponožky, flašku vodky a  parfém, který, když jezdím tramvají, skutečně potřebuji, protože přehluší někdy ten obrovský zápach spolucestujících. Vodku vypiji na zdraví všech lidí, kteří ještě v naší republice úplně nezblbli a ponožky se vždycky hodí. Dárek největší mi však dal náš premiér Nečas, který včera ohlásil svoji abdikaci. On by jí neohlásil, ale holt musel.

Tři roky sledujeme počínání vlády-nevlády, která zůstane v myšlení obyčejných lidí jako korupční, bezohledná a neschopná. Hrabivost a tunelování bych přirovnal ke krtkům, kteří otravují slušný život zahrádkáře, tak jako otravovali tito lidé-štěnice slušné lidi. Pokud část vládnoucí garnitury předkládá národu poděkování panu Nečasovi, jako bychom s tím souhlasili, tak jako občan této republiky říkám otevřeně: Odejděte a už se nikdy nevracejte! Všichni  příznivci této hrůzostrašné koalice! Hlavně však nezapomeňte vzít si s sebou paní Peake a vedoucího laboratoře na pokusy na lidech - chemika Kalouska. Ten se snaží udělat léta z lidí zvířata, která budou požírat jeden druhého, protože ztratí veškeré morální zábrany.

To, co se odehrává v naší republice, mi připadá jako western v době dobývání Ameriky. Banda neurvalých, neinteligentních, přízemních a morálně naprosto nepříčetných individualistů zkorumpují ve městě (ve státě) všechny mocné, dříve možná slušné lidi. Šerifa (policii), soudce (prokurátora), podnikatele (obchodníky), majitelku nevěstince…Kdo se postaví proti nim a nepřijme úplatky, nestane se příznivcem,  jednoduše odstraní.

A jak to funguje u nás? Stejně. Jsme sice o pár století starší, ale principy vládnutí a ovládání jiných zůstávají podobné. Nejlépe se korumpuje funkcemi, penězi a politickou mocí. Tři faktory neodmyslitelně spolu propojené: Funkce, to jsou peníze, peníze, to je moc. Moc, to jsou funkce a tak stále dokolečka. No a když se k tomu zahraje typicky „česká malá domů“ – je tu konečně hřejivý pocit několika vyvolených, že do politiky nešli kvůli spravedlnosti, národu, myšlenkám, svobodě, demokracii, ale hlavně kvůli sami sobě a penízkům.

Když jsem slyšel v přímém přenosu pana premiéra Nečase, že uplácení poslanců, kteří se vzdali svých mandátů za cenu lukrativních státních prebend, je naprosto normální, nevěřil jsem svým uším. Šel jsem si je umýt, ale zanedlouho poté mě o správnosti významu slov ubezpečil dlouholetý politický harcovník, právník světoznámé fakulty ze z Plzně, pan Marek Benda, že v tomto případě se vlastně nic neděje, je to normální! Morálně politická kultura českých zástupců lidu je bahno; hluboké, temné, smradlavé a nakažlivé.

Je skutečným paradoxem, že tři tzv. rebelové - Tluchoř, Šnajdr, Fuksa - kteří nesouhlasili s církevními restitucemi, se nakonec dostali až do vazby, ale pokud by je chtěl někdo litovat, předkládám jen v krátkosti morální profil pana Marka Šnajdra, který mně už za působení na ministerstvu zdravotnictví pil krev a musím přiznat, že z jeho neštěstí jsem se upřímně radoval. 

Pokud si nepamatujete, tak pan Šnajdr již jednou obžalován byl, a to z podezření z vyvádění peněz z ministerstva zdravotnictví na soukromé účty. Obžaloba však dopadla stejným způsobem, jako řada jiných, soudce obžalobu smetl se stolu. Od roku 1999 byl pan Šnajdr  stíhán státním zastupitelstvím v Karviné, neboť jeho firma HP Construct zanechala za sebou dluhy v hodnotě 67 milionů a přitom vesměs pracovala se státními zakázkami, tudíž zaplaceno dostala. Obvinění bylo stornováno po šesti letech a pan Šnajdr mohl nastoupit jako pan „čistý“ na ministerstvo zdravotnictví, kde se stal náměstkem. Pan Šnajdr byl mimo jiné vyšetřován z těchto zločinů: trestný čin zpronevěry, poškozování věřitele, zvýhodňování věřitele, porušování povinnosti při správě cizího majetku, krácení daně, trestný čin zkreslování údajů hospodářské a účetní evidence. V neprůhlednosti zakázek pokračoval dále i na ministerstvu zdravotnictví, přes domluvené firmy zajišťoval do nemocnic nové přístroje a zařízení. Je jasné, že vyšly mnohem dráže, než by si je nemocnice nakoupily samy, a je také jasné, že je možno dohledat spolupráci Rath-Šnajdr-Kabátek. Posledně jmenovaný podepisoval zmíněné předražené nákupy, dnes je ředitelem Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Je neuvěřitelné, že tato lidská sebranka rozhoduje v parlamentu a na nejvyšších státních institucích o našem bytí - nebytí. Je nepřijatelné, aby vláda ODS, TOP 09 a LIDEM vládla bez skrupulí dál. Je nutné vytvořit nový, silný státní orgán, složený z neúplatných prokurátorů, policistů a soudců, který definitivně zbaví tuto republiku „politických šmejdů“, odebere jim nakradené majetky a na dlouhé roky je zbaví svobody.

Komentovat, že zpravodajské služby za naše peníze kontrolují manželky politických gaunerů, je nad moje síly. Obrázek si každý udělá sám. Já si myslím, že to jen odráží ten neuvěřitelný chaos státní správy v řízení republiky po roce 1989, kdy právě nepřehlednost a záměrná neodbornost umožňovala tuto republiku rozkrást do poslední koruny.

Zadluženost naší republiky za tři roky vlády pana Nečase stoupla skoro o třetinu původního dluhu. Lidé propadají do exekucí, deset procent z nich je bez práce, bezdomovců přibývá kvadraticky, sebevraždy z ekonomických důvodů jsou na denním pořádku. Morální kredit českého národa se díky společnosti, v které žije, snižuje. A tak mi přichází na mysl výrok anglického spisovatele Bernarda Shawa: „Teď, když jsme se naučili létat jako ptáci a plavat pod vodou jako ryby, zbývá jenom jedno: abychom se naučili žít na zemi jako lidi.“

Věřím, že se nám podaří získat pro naše myšlenky, co nejširší okruh voličů. Teď je možná budeme potřebovat již za pár týdnů. Chtěl bych tedy apelovat na všechny členy Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a jejich příznivce, aby se v těchto rozhodujících okamžicích semkli, šli příkladem a s odhodláním hájili zájmy a cíle strany. A hlavně nikdy nezapomněli, že jedním z našich úkolů je též pozvednout člověka na vyšší úroveň morálního kreditu.  

Milan Müller, člen DSSS