KOMENTÁŘ: Nesedněme na lep rychlokvaškám

Duchcov-2013-011 7. září 2013 Každý, kdo trochu sleduje dění od listopadu 1989 ví a poznal, jak naivní jsme všichni, nebo většina z nás, byli. Iluze, sen a vidina lepšího života pro nás se brzy a pomalu začala rozplývat jako pára nad hrncem. A všichni ti, co tenkrát stáli na náměstích a vyslyšeli volání po změně, najednou začali chápat, že vše bylo výborně sehrané divadlo, a že byli jenom nástrojem několika vyvolených, kteří měli předem vše následující dohodnuto a dojednáno.

Asi jako první a veřejně na to poukázala tehdy jediná strana, co byla schopna něco rozhýbat a změnit. Byla to tehdejší SPR-RSČ, která se díky pravdě a kritice polistopadových vyvolených dostala i do parlamentu a začala veřejně vystupovat za své voliče. I přesto, že byla očerňována stejně tak, jako je nyní naše Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS).

Problémem tehdejších republikánů pod vedením M. Sládka se ale nyní nechci zabývat. Jen shrnu, že pan Sládek tuto velice účinnou opozici zničil zevnitř a pohřbil celé její působení na naší žalostné politické scéně. 

Naše zem je opět těžce zkoušena a trpí všichni slušní občané. A zejména ti co jsou bezbranní, jako důchodci, mladé rodiny s dětmi a ti kteří se dostali na dno díky režimu a stálému zdražování.

Je spousta rodin, kde poctivě pracují oba rodiče a díky stálému zvedání cen a zdražování energií nejsou bohužel schopni žití bez dluhů, a leckde se dostávají do kolotoče dluhových pastí. A nejhorší na tom je, že díky tomuto stavu dochází na každodenní hádky. Leckde je to ještě tragičtější a bohužel to končí nejhorším řešením, a to je smrtí.

Myslíte si, že hovořím jen tak a nemám o těchto věcech ani ponětí? Pletete se! Každý den se setkávám s lidmi, kteří v takové situaci buď jsou, nebo aspoň byli, a další skupina je ta, co se do této propasti nenápadně blíží. Ptám se tedy: Na co nám byl 17. listopad roku 1989? Každý si snad je schopný odpovědět sám.

Dělnická strana nabízí alternativu změny a hlavně možnost dát vše v zemi do pořádku. Chceme stát, kde budou lidé spravedlivě ohodnoceni za svoji práci. Chceme suverénní zemi a nechceme být kolonií v rámci EU. Máme zájem, aby slušní a poctiví lidé nemuseli mít strach chodit po ulicích svých měst, aniž by jim nehrozilo nebezpečí.  

Musíme konečně udělat průvan na všech úřadech a státních institucích. Jaké praktiky a metody se dnes používají, nejsou přípustné. Náš stát má příliš mnoho úředníků a na ty všichni slušní lidé odvádí daně a platí je. Musíme odstřihnout chapadla všem kmotrům a všem prospěchářům, co naši zem ovládají a manipulují s občany jako s loutkami.

Jednou větou závěrem. Je čas na změnu a tou změnou je volba Dělnické strany sociální spravedlnosti. Nic jiného nemohu zatím poradit. Jen snad ještě ať volič nesedne na lep rychlokvaškám, jako jsou například Úsvit, ANO a podobné straničky.

Jedinou a skutečnou možností je správná volba. Volte hlavou! Volte rozumem! Volte DSSS!

Libor Lorenc, kandidát za DSSS v Olomouckém kraji