Krajský soud zrušil zákaz mítinku DSSS v Táboře

Rozsudek19. března 2010 AKTUÁLNĚ Krajský soud v Českých Budějovicích dnes zrušil rozhodnutí táborské radnice o zákazu dubnového předvolebního mítinku Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Vyplývá to z elektronické úřední desky soudu. Rozhodnutí Tábora podle verdiktu postrádalo důkazy, které by zákaz akce odůvodnily.

„Soud dospěl k závěru, že rozhodnutí žalovaného správního orgánu je nepřezkoumatelné pro nedostatek důvodů. Rozhodnutí neobsahuje řádné rozvedení úvah, skutkové a právní povahy, kterými se správní úřad v dané věci řídil. Právní argumentace je nedostatečná, úsudek správního orgánu vychází z nepřiléhavých a pro danou věc nevyužitelných výtahů z citované judikatury,“ uvádí se v rozhodnutí krajského soudu - celé znění v PDF.

„Verdikt Krajského soudu v Českých Budějovicích je výchovným políčkem nejen táborské aroganci, ale jasným vzkazem i všem úředníkům, kteří si zákony a svobodu slova vykládají pokřiveně s totalitním myšlením,“ uvedl ve svém prohlášení k rozhodnutí soudu volební lídr DSSS Tomáš Vandas.

Martin Zbela, tiskové centrum DSSS

K tématu

Zpráva Iuridica Remedia k zákazu mítinku DSSS v Táboře
DSSS žaluje úředníky kvůli zákazu předvolebního mítinku
Tábor zakázal mítink DSSS. Strana podá žalobu