Kraslice sužují problémy s nepřizpůsobivými a občané volají DSSS

Karlovy-vary2 27. července 2013 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) zaznamenává v poslední době řadu incidentů v městě Kraslice. Neustávající napětí mezi občany města graduje a je velice potřebné problém vyřešit. Od místních občanů jsme neustále vyzýváni k pomoci a jsme zároveň zděšeni naprostou ignorací řešení problematiky ze strany vedení města.

V minulém týdnu došlo ke krádežím v místní prodejně, kdy zřejmý pachatel, kterého identifikovali místní občané, odcizil alkohol a utekl z místa činu. Následně přivolaná policejní hlídka tento přestupek řešila a po slibu pachatele, že škodu přijde určitě zaplatit, spokojeně situaci „vyřešila“. Dosud se tak nestalo a případ byl zřejmě ukončen.

Následně tento týden přišla další skupina tamních nepřizpůsobivých občanů opět do prodejny, kdy zcizila kávu v hodnotě 2500,- Kč. Po odhalení se pokoušeli zaplatit jakousi nefunkční kreditní kartou.

V sobotu minulého týdne opět kradla skupinka těchto obyvatel pro změnu rovnou do batohu, ve kterém po zadržení "nic nemají". Následně byla přivolána hlídka, které předcházel útok ze strany zlodějů na personál i policistu, který se zrovna nacházel v obchodě. Hlídka pachatele zajistila a hned opět propustila s pokutou, ze které si nedělají vůbec nic, a za častování personálu vulgárními  nadávkami odešla z ochodu.

V neděli opět dostali tito „občané“ chuť na čokoládu, a proto ji ukradli a následně po zjištění odhodili do regálu s jiný  zbožím. Následně po 15 minutách vběhly do prodejny dvě nepřizpůsobivé občanky a zamířily do skladu, kde fyzicky napadly zaměstnankyni prodejny. Opět byla přivolána hlídka policie ČR, která celý incident sepsala a s oznámením, že sklad není veřejným místem, proto pachatelky čeká maximálně bloková pokuta do 1000,- Kč od města Kraslice. Následující dny je neustále vyhrožováno poškozené, aby ukončila oznámení o napadení, nebo ji bude ublíženo a neustále je urážena touto sebrankou.  Není asi překvapením, že oni „nepřizpůsobiví“ patří k cikánské „utiskované“ menšině.

Na základě zjištění těchto neustále se opakujících problémů apelujeme na vedení města Kraslice a Policii ČR, aby zakročila v rámci svých pravomocí a zamezila teroru ze strany cikánských občanů.

V nadcházejícím týdnu budeme informovat MÚ Kraslice s naším stanoviskem k dané problematice. Pokud bude opět přehlížena nespravedlnost vůči většinovým občanům města, jsme odhodláni vyslyšet jejich četné žádosti o pomoc a postavit se za jejich práva.

Jiří Froněk, předseda Krajské organizace DSSS pro Karlovarský kraj