Mafie je nejen policejní, ale i politická

Img_9462 4. srpna 2011 Nejnovější zatýkání v řadách brněnské policie v kauze organizovaného zločinu hospodářské kriminálky je jen dalším střípkem do mozaiky vypovídající o stavu naší společnosti. A není to zrovna příjemný obraz.

Určitě si nedělejme iluzi o průzračné čistotě všech policistů, justice, státních úředníků. Nikdy asi nelze docílit toho, aby někteří jedinci nepodlehli vábení mamonu a nepáchali trestnou činnost, v níž pak rozkrádají jako straky na co přijdou.

Jiná věc ale je, zda činí stát a odpovědní politici vše potřebné k tomu, aby takový stav potírali, aby legislativa umožňovala přísné potrestání viníků a zároveň eliminovala podobné  kauzy na minimum. A v tomto případě, podle mého názoru, selhává polistopadová elita na celé čáře.

Rozkradená a zadlužená země, rozbujelá korupce, kriminalita. To je výsledek vládnutí tzv. liberálních demokratů, kteří si postavili luxusní domy a auta, nakoupili jachty a vily v zahraničí, aby měli zřejmě pak kam utéct. Jsou nenažraní a nemají stále dost.

V tomto případě by však dost měli říct zejména ti, kterých se takový tristní stav nejvíc dotýká, tedy občané této země. Musíme si totiž uvědomit, že je tu nejen mafie policejní, ale zejména politická, která svými chapadly obepíná a drancuje tuto zemi, a ještě se tváří, že tak činí v našem zájmu. Odstraňme ji a hlavní viníky postavme před lidový soud!   

Tomáš Vandas