MAPA: DSSS potřebuje posílit na Moravě. Své bašty má v Čechách

Mapa8. dubna 2010 Kdyby ve volbách rozhodovali voliči pouze na severu Čech, Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) by měla své místo v parlamentu pomalu jisté.

Jak vyplývá z exkluzivní mapy, která znázorňuje výsledky rozpuštěné Dělnické strany (DS) v loňských evropských volbách, největší podporu mají Dělníci právě v severozápadním cípu země. Na Moravě je to slabší, i když musíme vycházet z faktu, že jde o rok staré výsledky a nové DSSS se podařilo v poslední době zaktivizovat členskou základnu právě v moravských lokalitách.

Volební mapa je rozdělena na 81 obvodů (okresů). Nejlépe si vedla Dělnická strana na Mostecku, kde ji svůj hlas odevzdalo 5,16 % voličů. Obdobný úspěch sklidila i na nedalekém Teplicku s výsledkem 4,14 %. V Karlovarském kraji, konkrétně v okrese Sokolov, pro DS hlasovalo 3,44 % voličů.

Moravané pod orlicí DSSS

Moravské části mapy tmavě rudé „dělnické bašty“ zatím chybí. V eurovolbách měla DS největší úspěch opět na severu, a to na Ostravsku a Opavsku. Na jihu překročila hranici 1 % pouze na Znojemsku. Na střední Moravě vznikl pro DS překročením jednoprocentní hranice zajímavý konglomerát tří okresů (Prostějov, Přerov a Kroměříž).

Moravané v rámci DSSS už začali pracovat na lepším výsledku v nadcházejících parlamentních volbách. Svědčí o tom vznik nových místních organizací. Moravští patrioti v DSSS založili i vlastní prezentaci na Facebooku.

Podle volebního lídra DSSS Tomáše Vandase je právě Morava pro naší stranu velkou výzvou. „To jsme měli na mysli i v případě sestavování kandidátních listin. Do parlamentu za nás kandidují známé osobnosti moravské scény,“ dodal Vandas. DSSS východní části České republiky přizpůsobila i své logo – místo lva ji zde reprezentuje tradiční moravská orlice.

Martin Zbela, tiskový mluvčí DSSS

Statistika

Nejlepší výsledky Dělníků v eurovolbách 2009 (po okresech)

Most (5.16 %)  
Teplice (4.14)
Sokolov (3.44)
Chomutov (2.36)
Děčín (2.13)
Karlovy Vary (2.16)

Nejslabší místa

Zlín (0.50 %)
Frýdek-Místek (0.60)
Praha (0.64)
Uherské Hradiště (0.65)
Žďár nad Sázavou (0.66)
Blansko (0.85)

Zdroj: www.volby.cz