Mazel jako kladivo na extremisty

Kreatura Mazel4. ledna 2011 Jméno Michala Mazela je širší veřejnosti neznámé. Naopak členové a sympatizanti dělnické strany už dávno vědí, s kým „mají tu čest“. Tento pán byl tzv. soudním znalcem najatým vládou v procesu s Dělnickou stranou, a i když jeho znalecký posudek nebyl oficiálně uznán za odborný text, jeho výpověď u soudu, kdy hovořil o tom, že jsme pohrobci hitlerovských nacistů, mě několikrát nadzvedla ze židle.

Pan Mazel však ve svém tažení proti extremismu neustává. Jeho tzv. znalecký posudek byl klíčovým bodem obžaloby v procesu s vedením dělnické strany, kdy já a moji straničtí kolegové jsme vyfasovali zatím nepravomocně nepodmíněné tresty a tučné pokuty. Pan Mazel má na tom velkou zásluhu. Jeho pamflet, plný nesmyslů a politologických absurdit, dosáhl v kombinaci se selským rozumem soudkyně svého. Zlí neonacisté byli odsouzeni.

Naprostou absurditou je však jmenování Michala Mazela za člena komise, která bude pod vedením ministra vnitra Johna vybírat nového policejního prezidenta. A pan Mazel tam byl delegován jako zástupce TOP 09. Údajně nezávislý a apolitický „odborník na extremismus“, který přičinlivě zaujal uprázdněné místo po Miroslavu Marešovi, odhodil masku nestrannosti. Když jsem se pana Mazela na jeho politické členství u topáků ptal před Nejvyšším správním soudem, jen klopil oči a nevěděl, co odpovědět. Neměl ani odvahu se přiznat.

Michal Mazel se pasoval do pozice jakéhosi kladiva na extremisty. Díky jeho posudkům soudci vynášejí rozsudky nad lidmi, kteří se provinili třeba držením vlajky, nošením čepice s logem DS nebo hlásají veřejně kritiku společenských poměrů v naší zemi. Kreatura, která si myslí, že se jí nemůže nic stát a že současný zkorumpovaný režim bude vládnout navěky. Mýlí se. Kladivo udeří i na něj. V jeho případě to však bude podle skutečného práva a zákonů této země.

Tomáš Vandas

K tématu

Policejního prezidenta vyberou i exministři vnitra z ČSSD