Mé dojmy ze severu Čech

Mé dojmy ze severu Čech 13. září 2011 Právě skončený víkend bude z našeho pohledu – tedy dělnické strany – vnímán nejen jako úspěšný, ale především zlomový v naší činnosti. Úspěšnost všech shromáždění tkví v tom, že je navštívilo několik set místních občanů, kteří měli často poprvé možnost na živo vidět a slyšet, co vlastně naše politická strana požaduje a nabízí.

Musím říci, že reakce těch místních občanů, kteří bouřlivě projevovali souhlas, zajímali se o naše názory, požadovali fotografii či podpis a neustále mi podávali ruku jako výraz díků, jsou obrovským dopingem, který působí přímo blahodárně po předchozí vládní a mediální masáži, aby lidé zůstali doma.

Mé dojmy ze severu Čech

Musím se usmívat nad slovy ministra vnitra Kubiceho, který k údivu všech (tedy i novinářů) tvrdil, že tam vlastně nikdo nebyl, jen pár extremistů. A tuto lež opakovala veřejnoprávní Česká televize neustále. Mimochodem, právě zpravodajství ČT je dnes nejhorší ze všech sdělovacích prostředků. Zatímco i TV Nova občas připustí nějakou tu objektivitu (ale zase to s ní nebudeme přehánět…), veřejnoprávní moloch zaujal pozici média předlistopadového ražení zelenkovského střihu, který je zcela odtržen od reality a bude nestoudně tvrdit, že bíle jé modré.

Jako třešničku na víkendovém dortu můžeme považovat výsledek komunálních voleb v Krupce, kde jsme porazili i ČSSD a získali dva mandáty. Musím se usmívat nad tím, jak v pátek po předvolebním mítinku hlásal rasistický server Romea, že DSSS utrpěla v Krupce debakl a že prý tam bylo asi dvacet lidí, zatímco zveřejnění strohého konstatování, že DSSS získala dva zastupitele jim poněkud trvalo. Takové „debakly“ si opravdu nechám líbit častěji.

Pokud to tedy vše shrnu, vidíme, že to nakonec jde. Někdy to sice chvíli trvá, je to vše složité a nesmírně těžké, ale ledy postupně tají a pravda se dostává do popředí. Nezastaví nás!

Tomáš Vandas

K tématu

FOTOREPORT ze sobotních protestů ve Varnsdorfu

FOTOGALERIE: DSSS demonstrovala na Šluknovsku

DSSS pochodovala Novým Borem

DSSS posílila v Krupce, získala dva mandáty na radnici!

Demonstrace DSSS na severu: Podle Kubiceho místní zůstali doma. Nezůstali, a lhát se nemá, pane ministře

Mítink v Krupce úspěšný