Milion proti vládě

Jiri-stepanek_6 22. června 2012 Podle posledních statistických zpráv je v naší republice jeden milion lidí žijících pod hranicí chudoby. To je vysvědčení dvouletého vládnutí poslední koaliční junty. Na začátku jednadvacátého století je zde desetina obyvatelstva, která nevede plnohodnotný život, ale pouze přežívá a živoří, bez vyhlídky na nějaké zlepšení. Vládnoucí strany pod vedením TOP 09 hodlají svůj plán na zničení sociálního státu dokončit, i kdyby lidí na hranicí bídy mělo být ještě jednou tolik.

Nejhorší na této statistice je to, že většina z tohoto milionu lidí si svojí situaci nezavinila, ale pouze nepatří k vyvolené skupině tunelářů, bankrotářů, realitních kejklířů a lobbistů. Tito parazité pouze okrádají a vysávají republiku, jejíž parlamentní představitelé rozpočtové výpadky dohánějí tím, že daňově odírají zaměstnance a drobné živnostníky. Ti všichni platí za luxusní život porevolučních zbohatlíků a parlamentních korupčníků. Milion lidí žije v prokazatelné bídě, ale vláda sveřepě prosazuje církevní restituce, na které republika vydá několik desítek miliard korun. Důchodcům, kteří celý život poctivě pracovali, ze mzdy jim byly strhávány nemalé prostředky na důchod, se zmrazily důchody, aby církev dostávala i majetky, které jim byly zabaveny po roce 1918 a později na základě Benešových dekretů.

Zdravotní pojišťovny přestávají v těchto dnech hradit některé životné důležité operace, protože jim docházejí peníze, na televizních obrazovkách jsou ukazovány těžce nemocné děti, jejichž jedinou nadějí je, že se na jejich vyléčení složí televizní diváci, z nichž většina nepobírá ani průměrnou mzdu. Jak si ministr zdravotnictví Heger z TOP 09 srovná se svým svědomím fakt, že zde za krátký čas budou umírat lidé, a to jenom proto, že nemají peníze na léčbu a jejich pojišťovna jim to neproplatí, protože právě dostavěla palác svého sídla?  Jenže ministr Heger žádné svědomí nemá, jinak by asi nebyl v TOP 09.

Sociální nůžky se postupem doby rozevírají. Roste zde úzká skupina zbohatlíků, střední vrstva se tenčí a dnes a denně se bojí o svá pracovní místa, a tím i o splácení spotřebitelských úvěrů a hypoték. Dále roste vrstva obyvatel, přežívající od výplaty k výplatě a bojící se každého nového dne. A to rozhodně nesmí být důsledkem žádné ekonomické reformy. Plošné škrty pouze podvazují kupní sílu obyvatel, kteří kupují jen to nejnutnější a nejlevnější, a tím se nerozhýbává ekonomika, která pochopitelně stagnuje. A protože stagnuje, je potřeba další škrty a tak se roztáčí další kolo ekonomického propadu.

Vláda si tímto milionem lidí žijícím pod hranicí chudoby vytvořila jeden milion nepřátel. Právě Dělnická strana sociální spravedlnosti je mluvčím těchto lidí, které semlela bezcitná, asociální ekonomická reforma vládní elity. Ale my, dělníci, jsme mluvčími nejenom těchto lidí, ale všech těch, kdož v dnešních dnech těžce pracují na uhájení holého živobytí. Přijde doba, kdy povoláme ke spravedlnosti všelijaké pochybné zbohatlíky z politické činnosti jako je Gross, či různé dalíky, janečky a další. Tato republika musí patřit všem poctivým pracantům, ať zaměstnancům či podnikatelům. Dělníci půjdou v čele tohoto milionu „chudých“, aby předložili účet této zločinné vládě. S těmito lidmi pohneme republikou i parlamentem. 

Tato vláda musí být politicky smetena už jen proto, že svojí zločinnou politikou způsobuje chudobu širokých vrstev obyvatelstva. V každých následujících volbách budeme nesmiřitelnými odpůrci této zločinné garnitury, která na úkor úzké skupiny zbohatlíků dusí zaměstnanecké a živnostenské vrstvy. Abychom vyčistili republiku od všech příživníků, parazitů a lobbistů, potřebujeme pomoc všech obyvatel republiky, kterým není lhostejný osud země. Chce to jen v nadcházejících krajských a pozdějších parlamentních volbách volit kandidáty dělnické strany pod vedením Tomáše Vandase.

Mgr. Jiří Štěpánek, místopředseda DSSS