Ministerstvo ve službách uhlobaronů

Jiri-stepanek_4 6. prosince 2011 Rok 2012 bude obdobím, kdy každý z nás pocítí dopad pseudoreforem, které zasáhnou všechny vrstvy občanů. Každý týden se dozvídáme, o co všechno nás vláda připraví, aby zalátala díry v rozpočtu. Nikoho nezajímá, že díry ve státní kase nezavinil nikdo z nás, ale přesto je musíme zacelit a kasu naplnit.

Naposledy to bylo rozhodnutí ministerstva průmyslu a obchodu, které chce zrušit zvláštní hornický příspěvek. Celý tento záměr jen doplňuje zvrácené tažení ministra financí Kalouska proti tzv. benefitům, které podle tohoto ministra neoprávněně pobíráme a ještě z nich nezřízeně bohatneme.

Na tento příspěvek mají nárok horníci, kteří opustili podzemí ze zdravotních důvodů a je jim vyplácen ve výši 1500 až 1900 korun. Horníci ho pobírají do 60 - ti let věku anebo do odchodu do důchodu. Podle ministerstva již není pro výplatu příspěvku důvod, protože situace v hornictví se změnila, těžba není tolik intenzivní a vyplácené dávky nemají podstatný vliv na zmírnění hmotných a sociálních důvodů se změnou práce.

Je příznačné, že tento návrh by dnes obhajoval ministr za ODS Kocourek, který byl svými kumpány hozen přes palubu, když „odklonil“ 17 milionů. Tento upocený ministr sice koktavě vysvětloval, kde se vzaly miliony na účtu jeho matky, ale bezostyšně chtěl sáhnout na oprávněné peníze poctivých chlapů, kteří celý život dřeli pod zemí, denně riskující život, aby pan ministr měl ve svém bytečku hezky teploučko. Tento příspěvek je malinkou splátkou společnosti za poctivou práci všech horníků, kteří díky pracovnímu prostředí ztratili své zdraví.

Zločinnost tohoto záměru je v tom, že tímto rozhodnutím se neulehčí státní kase, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale hlavně se ušetří kontům pánů uhlobaronů. Protože tento příspěvek nevyplácí stát, ale zaměstnavatel. Takže tady máme zákon - předpis, který je namířen proti vlastním občanům, šitý na mírů Bakalům a spol. Za čí práci a dřinu si pan Bakala postavil svá sídla na Šumavě a u švýcarských jezer? V čích službách pracuje ministerstvo průmyslu? Kdo ho úkoluje? Kalouskovo pimprle Nečas anebo uhelná lobby?

Je to přesně tak, jak říkáme na náměstích českých a moravských měst, že tato vláda pod vedením TOP09  je zde z vůle uhlobaronů, nadnárodních společností, bankéřů, penzijních fondů a lobbistů s kmotrovskými espézetkami. Oni nepovažují republiku za stát obývanými občany, kterým musí skládat účty. Oni považují republiku za akciovou společnost a občany za zaměstnance, kteří budou dělat vše, co jim bude uloženo. Jenže! Pánové ze Strakovky, nás nemůžete propustit v tříměsíční době, když se vám nebudeme líbit. My tady žijeme a budeme to my, kdo bude účtovat a vystavovat propouštěcí listy.

Dělnická strana od začátku své politické činnosti deklarovala, že je zastánkyní všech zaměstnanců a živnostníků. Vždy jsme chtěli práci navrátit ten pravý smysl a napravit to, co komunisté zprofanovali. Chceme, aby vzorem byl poctivý pracant, pracující kdekoliv. Lhostejno, jestli pracuje za stolem vědecké laboratoře, v dílně, na poli či v nemocnici. Společnost potřebuje právě takové lidi a ne bankovní spekulanty, realitní kejklíře či pseudocelebrity.

Povýšení a odnárodnění novináři nám, dělníkům, často úšklebně předhazují, že jsme stranou vyučených, nekvalifikovaných, a že nám chybí příslušníci inteligence. Pánové z redakcí, inteligence, kterou preferujete vy, inteligenci neplodnou, neznající problémy vlastních občanů, která pozoruje život zpoza kavárenských skel, tak tuhle inteligenci opravdu nepotřebujeme. Národní inteligence je nám třeba a ta se k nám hlásí a v pravý čas se objeví na scéně, aby zaujala své místo.

Všichni členové a příznivci DSSS se nikdy nepostaví proti vlastním lidem, nikdy nebudeme hlásat názory namířené proti nim, protože my jsme součástí této společnosti lidí. Však také  předseda strany Tomáš Vandas  je původem řemeslník, který zná práci a vždy se hlásí ke svým začátkům, je na ně hrdý a proto nikdy nezradí lidi práce.
My víme, o čem je život, protože se potýkáme v životě se stejnými problémy jako naši spoluobčané. I na nás dopadnou zločinné Kalouskovy reformy. Naše politická práce pokračuje dál s jasným cílem, aby si lid této země vládl na svém a po svém.

Jiří Štěpánek