Moravskoslezskou DSSS povede Petr Dopirák

Dsss_23 6. prosince 2013 V sobotu 23.11. se uskutečnila povolební Krajská konference Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Moravskoslezského kraje. Byly projednány a zhodnoceny předčasné volby do Poslanecké sněmovny České republiky a konstatováno, že v Moravskoslezském kraji bylo dosaženo 1,09 %, což znamenalo 6009 hlasů. Jednalo se tedy o třetí nejlepší výsledek z celé ČR, avšak i tento výsledek byl prohrou při srovnání s předcházejícími volbami.

Předvolební kampaň v kraji byla podle konstatování nejlepší ze všech předvolebních kampaní, kterou kdy DSSS v Moravskoslezském kraji vedla a bylo poděkováno všem, kdo se kampaně aktivně zúčastnili.

Přítomní delegáti konstatovali, že situace DSSS v kraji je stabilní a volební neúspěch se nijak neprojevil na ochotě aktivních členů nadále pracovat. Dále byla v diskuzi shoda na tom, že v předvolební kampani do Evropského parlamentu se bude strana více zaměřovat na témata související s postavením a členstvím ČR v Evropské unii.

Dalším bodem jednání byla volba nového stranického vedení v kraji. Dosavadní předseda Moravskoslezského kraje a místopředseda DSSS Václav Komárek odstoupil ze své funkce z důvodu soustředění se na práci v celostátním vedení strany. Novým krajským předsedou byl poté zvolen pan Petr Dopirák, dosavadní krajský místopředseda.

Tiskové centrum DSSS