Mostecká DSSS protestovala proti šikaně v továrně

Ban-2-2

17. března 2010 Severní Čechy obchází „strašidlo extremismu“. Nejlépe o tom vědí zaměstnanci továren, kterých se poprvé někdo z politických stran osobně zastal. Výsledkem jsou nové místní pobočky Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

Počet místních organizací DSSS neustále narůstá. V Ústeckém kraji byly během posledního týdne založeny hned tři nové. V Litvínově, Kadani a Varnsdorfu. Celkem tak na severu Čech působí již sedm místních organizací a jejich počet bude v následujících týdnech ještě narůstat.

„Je potěšitelné sledovat, jak se lidé stále více začínají zajímat o dění kolem sebe a nebojí se zapojit do činnosti strany, která je režimu poplatnými médii bezdůvodně nazývána jako extremistická,“ uvedl volební lídr DSSS v Ústeckém kraji Petr Kotáb.

Z litvínovské fabriky se ozývá SOS

Protest1_2Členové DSSS na severu Čech však nezůstávají pouze u zakládání organizací, ale již i aktivně pracují. Například v Mostě byly v nedávných dnech uskutečněny dvě akce na podporu zaměstnanců firem, jejichž vlastníci se domnívají, že lidé, které zaměstnávají, jsou pouze jejich otroky, s kterými si mohou dělat vše, co se jim zlíbí.

„Obcházení a různé pokřivování zákoníku práce je běžnou realitou. Výčet těchto a jiných útoků na lidskou důstojnost jsme asi na vlastní kůži pocítili všichni. Na prvním místě je zisk firmy, a člověk - dělník je lehce nahraditelná položka. V tomto honu za bohatstvím se už zřejmě dávno zapomnělo na to, že jsme lidé, a nikoli nevolníci, jak si tito novodobí „páni“ zřejmě myslí,“ uvedl  předseda místní organizace DSSS v Mostě František Žigrai.

Protest3Reakce zaměstnanců na přítomnost členů DSSS před továrnou byla příznivá. Například jeden z pracovníků mostecké firmy Grammer osobně poděkoval Dělníkům za morální podporu na volebních stránkách stínové radnice DSSS.

„Jejich vystupování a nenásilná podpora byla pro mne a kolegy velkým povzbuzením. Velmi si vážím jejich akce a děkuji. Rád bych Vás upozornil, že stejná nenásilná podpora by jistě povzbudila také pracovnice firmy Primed-Halberstadt v Litvínově, ve které se pracovní podmínky zhoršily natolik, že jsou již opravdu neúnosné. Svědčí o tom masový exodus žen z této firmy a prozatím marná snaha o alespoň založení odborů, která je tvrdě potírána,“ doporučil další akci DSSS zaměstnanec továrny.

V dubnu vznikne krajská DSSS

V Ústeckém kraji již také byla zahájena předvolební kampaň k nadcházejícím volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Města a obce severních Čech již nyní zaplavují plakáty a letáky propagující myšlenky naší strany.

Na duben je také naplánováno konání krajské konference, na které dojde k založení krajské organizace DSSS v Ústeckém kraji.

Tiskové centrum DSSS

Seznam místních organizací DSSS