Na cestě pravdy

13. dubna 2011 Současná vládní krize, či spíše vyvalení špíny, korupce, mafiánských praktik a touhy po moci ukázala, na jak slabých a vratkých základech stojí současná vláda. Na první pohled se může zdát, že výrazná převaha koaličních poslanců zaručuje této vládě pevný mandát a stabilitu, ale opak je pravdou. Od počátku je to nesourodé spojení stran, které plní zadání kmotrů v pozadí. Na jednu ze stran tohoto povedeného trojspolku to prasklo, ale to ještě neznamená, že zbylé dvě jsou čisté. Doufá-li ale někdo, že tato vláda korupce, obchodních zájmů a nastrčených figurek skončí, tak se šeredně plete. Strany vládní koalice drží to nejpevnější pouto: pouto peněz. Žádné ideje, reformní snahy a další předvolební lži.

Ukázala se zde stará pravda, že to, co stojí pouze na penězích, i když to vypadá sebevelkolepěji, nemá dlouhého trvání a po čase se hroutí a strhává sebou i své stavitele. Opět se potvrdila slova předsedy DSSS Tomáše Vandase, že uměle vytvořený projekt véček nebude mít dlouhého trvání. Byl to pouze marketingový tah podporovaný vybranými redakcemi, které mu za jidášský groš dělaly na stránkách tisku propagandu. Kolikrát jsme mohli číst o nových, mladých, čistých a nezkorumpovaných politicích, které přivádí do politiky bývalý normalizační novinář John.

A hle. Rok se sešel s rokem a dozvídáme se, že všechny ty čisté nové naděje politiky braly plnými hrstmi, až se to nevešlo do kapes. Kočí zvedala ruku pro snížení podpor v nezaměstnanosti a sama měla desky nacpané statisíci. Zatímco matky samoživitelky neví, jak vyjdou se sníženou podporou a přemýšlí, jak sehnat dvě stě korun do výplaty, tak poslanec Babák z Bártovy partičky si nemůže vzpomenout, odkud pochází šest miliónů, které dal své straně. VV banda se baví na Plese v opeře a čekárny na pracovních úřadech již nepojmou žadatele.

Koráb VV se potápí a již jsou vidět první poslanci, kteří opouštějí loď a chtějí se vydrápat na palubu jiných lodí. Všichni totiž zjistili, že politika je běh na dlouhou trať a znamená pečlivou, trvalou a těžkou práci. Něco jiného je ve dvaceti naskočit do politického podnikatelského projektu a mít za jištěné volitelné místo na kandidátce (např. Kočí), než pracovat ve straně, která říká nepříjemné pravdy a tím je pod dohledem státních orgánů, které mnohdy vyhrožují policejními želízky.

V naší straně se nedávají do obálek statisíce, ale dávají se tam Dělnické listy či letáky, které se rozdávají na ulicích nebo známým v místě bydliště. Když je kampaň, tak naši členové a sympatizanti jsou v ulicích s plakáty a ne v lobbyistických barech. Moc dobře víme, že naše práce teprve začíná a bude těžká. V době sociální a hospodářské krize musí každý zaměstnanec či dočasně nezaměstnaný vědět, že je tady reálná politická síla, která jim chce pomoci a nedělá v tom kompromisy. My s republikou nekšeftujeme!

Naši oddanost myšlenkám a cílům Dělnické strany si nemusí nikdo kupovat. Tu máme v sobě a věříme jí. DSSS je stranou, která nestojí na penězích, ale na idejích, jejichž velikost nemůže být měřena penězi. Všechny údery zvenčí odrazíme s vědomím pravdy, s přesvědčením, že jdeme na cestě pravdy. Proto naše strana zde bude i v době, kdy VV budou v propadlišti dějin a Radek John bude utápět svojí ostudu ve svém vinném sklípku.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS