Nacionalisté pochodovali Svitavami. Krajský předseda DSSS zadržen

Nacionalisté pochodovali Svitavami. Krajský předseda DSSS zadržen 23. července 2011 Na 150 nacionalistů pochodovalo v sobotu ve Svitavách při příležitosti 6. ročníku veřejného protestu, který je zaměřen na podporu Vlastimila Pechance. Jeho kauza, plná nepřímých důkazů, policejních a justičních pochybení, je veřejnosti dostatečně známá. I přes dlouholetou snahu o obnovení procesu byl vždy takový požadavek nemilosrdně smeten se stolu.

Účastníky přivítala místopředsedkyně Dělnické mládeže Lucie Šlégrová, která přečetla osobní dopis Vlastimila Pechance. Po ní vystoupil s projevem předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas, který mj. řekl:

„V roce 2008, kdy jsem na tomto místě varoval před začínajícími politickými procesy, jen málokdo mohl očekávat, co se v naší zemi, v údajně demokratické, bude dít. Do naší země se vrátil duch politických procesů. Lidé nemají nikde zastání, spravedlnost se krčí někde v koutě. Režim má plná ústa demokracie, ale nedovolí tolerovat jakékoliv opoziční názory. Ty jsou okamžitě nálepkovány jako extremistické a politicky nekorektní. A tak zatímco vrazi a pedofilové jsou vesele stíháni na svobodě, za mřížemi jsou lidé, kteří třeba vylepovali samolepky s nápisem Nacionalismus místo globalizace, nebo mají na svém těle vytetovaný symbol, který je údajně závadný. Jsou stíháni členové naší strany jen proto, že drželi vlajku s logem DS nebo měli čepici s ozubeným kolem. Jako poslední je tu kauza obvinění z trestného činu za držení transparentu s nápisem Evropo, povstaň.“

Tomáš Vandas Svůj projev Tomáš Vandas zakončil zvoláním: Lidé přicházejí a odcházejí. Národ však zůstává!

Jako poslední vystoupil redaktor kanadsko-českého časopisu Svědomí pan Mgr. František Rozhoň. V průběhu projevů byly mezi přítomné účastníky distribuovány propagační materiály, Dělnické listy a letáky upozorňující na kauzu V. Pechance.

Celá akce by proběhla bez problémů, kdyby nedošlo po projevové části k zadržení předsedy krajské organizace DSSS Královéhradeckého kraje Jaroslava Drtiny. Ten byl předveden k podání vysvětlení a následně obviněn z trestného činu podpory propagace hnutí podporujících potlačení práv a svobod občana. Jako důvod posloužil režimu argument, že pan Drtina údajně prodával na shromáždění propagační materiály dělnické strany a některé z nich nesly logo původní DS, tedy ozubené kolo s písmeny strany.

Tiskové centrum DSSS

Fotogalerie - Svitavy 23. července 2011


 
 
 
Nastavení fotogalerie