Národní socialismus naruby

Paroubek v letáku ČSSD z roku 19908. října 2011 Bývalý premiér a šéf socialistů Jiří Paroubek ohlásil odchod ze své rodné strany. Vzhledem k jeho uražené ješitnosti, kdy na něj bývalí kolegové zapomněli s nějakou významnou funkcí, šlo o očekávaný krok. Současně ohlásil pan Paroubek vznik nové politické strany s názvem Národní socialisté – levice 21. století.

Jiří Paroubek už byl ledasčím. V sedmdesátých letech jako člen Československé strany socialistické (součást Národní fronty) budoval komunismus spolu s dalšími soudruhy. Po tzv. revoluci vstoupil do sociální demokracie, v níž prošel mnohými funkcemi a například spokojeně vládl na pražském magistrátu v koalici s občanskými demokraty a Pavlem Bémem. Teprve bytová kauza křišťálově čistého Standy Grosse ho katapultovala do čela socialistů.

V současnosti se zase pan Paroubek převtělil do kůže národního socialisty. Ze zvědavosti jsem se podíval na základní teze jeho avizované strany, abych si udělal obrázek o tom, co znamená národní socialismus v Paroubkově pojetí. A nestačil jsem se divit. Podpora řízené imigrace z Východu, větší spřízněnost s EU a NATO, podpora zavedení eura atd. Více méně jde o jakýsi guláš uvařený z programu sociálních demokratů a národních socialistů. Tedy o národní socialismus nikoliv pro národ, ale o myšlenkově globalizační a evropsky federalistický, což je samozřejmě nelogické.

Národní socialismus naruby v Paroubkově podání je typickým důkazem, že myšlení a názory nezměníte oblečením nového kabátu. Tak jako bývalí komunisté dnes v tzv. demokratických stranách uplatňují bolševické metody vůči nepohodlným politickým oponentům a nazývají je extremisty a neonacisty, tak i Jiří Paroubek bude vždy socialistou, jemuž bude vždy bližší nadnárodní slepenec a multikulturní vize, než osud vlastního národa.

Tomáš Vandas

Poznámka k fotce: Jiří Paroubek na letáčku sociální demokracie z roku 1990 horuje pro spravedlivou společnost. To ozubené kolo nebyla "neonacistická provokace", ale oficiální logo ČSSD...