Pozvánka na předvolební mítink DSSS

Maj_2

V České republice žije jedna početná, přesto většinou Čechů často opomíjená minorita. Mám na mysli Vietnamce. Za dobu, co jsou tady, se tato komunita přetransformovala v uzavřené společenství se svými vlastními zákony a zvyklostmi. Přestože jsou v naší zemi již desítky let, nedošlo u nich prakticky k žádné asimilaci s původním obyvatelstvem.

Češi obvykle Vietnamce přehlížejí s tím, že „nedělají bordel“ a jsou pracovití. Je pravdou, že Vietnamci skutečně obvykle nepřepadávají s nožem v ruce lidi na ulici a neparazitují na našem sociálním systému.

Kriminalita Vietnamců je obvykle skrytější, proto však rozhodně není méně nebezpečná. V tržnicích mají celoroční daňové a celní prázdniny, díky čemuž okrádají stát o miliardy korun ročně. Romové zvyšují výdaje státu na sociálních dávkách. Vietnamci snižují příjmy státu z daní. V konečném důsledku to pro státní kasu není žádný rozdíl. Navíc Vietnamci díky těmto kriminálním praktikám likvidují české podnikatele, kteří neporušují zákony, a tudíž nemůžou cenově konkurovat vietnamským prodavačům levných šmejdů.

Často se též zapomíná, že jsou Vietnamci první v pěstování marihuany i významní výrobci některých jiných drog, které poté nedistribuují mezi své lidi, nýbrž mezi ostatní populaci.

Jsme svědky toho, jak tato komunita každodenně kašle na zákony naší země a vytváří si vlastní pravidla. Své o tom vědí i obyvatelé pražské Libuše, kde se nachází nechvalně proslulá vietnamská tržnice SAPA. Vznik oblastí, kde neplatí zákony, je pak varovným signálem před dalším vývojem jejich společenství v ČR.

Podle DSSS musí platit zákony naší země pro všechny bez ohledu na etnický původ. Pokud s tímto souhlasíte, tak přijďte podpořit obyvatele Libuše na předvolební mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti s jejím volebním lídrem Tomášem Vandasem. Vyjádřete svůj nesouhlas s vietnamskou kriminalitou a vznikem autonomních ghet, kde neplatí zákony naší země.

Akce se koná ve středu 12. května od 18 hodin na pražské Libuši - prostranství před Albertem (u SAPY, Libušská 400/115).

Jiří Petřivalský
předseda krajské DSSS v Praze

K tématu

Pecina kašle na obyvatele Libuše. DSSS tam svolává protestní mítink (22. dubna 2010)
Tomáš Vandas k „Malé Hanoji“: V Praze pořádek uděláme! (5. dubna 2010)

Propagace mítinku

pozvánka do schránky PDF
plakát PDF čb / plakát PDF barevný