Nejsme otroci! Znojemští dělníci míří před brány továren, město viní z korupce

Nejsme otroci! Znojemští dělníci míří před brány továren, město viní z korupce5. února 2013 Místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) ve Znojmě rozhodla, že v nejbližších dnech zahájí letákovou kampaň, jejíž cílem je upozornit na nelichotivé pracovní podmínky místních zaměstnanců.

Letáky budou distribuovat aktivisté strany a jejich hlavní motto je: Nejsme otroci! Jsme zaměstnanci! Jak uvedl předseda znojemské pobočky DSSS Rudolf Pikola, věří, že tímto způsobem si lidé více uvědomí, že mají svá práva daná zákoníkem práce, přičemž zaměstnavatelé často zneužívají dnešní ekonomické krize k posílení svého postavení právě vůči zaměstnancům.

Znojemská pobočka dělnické strany rovněž v minulých dnech podala trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele, ke kterému mělo dojít na místní radnici.

Důvodem je vypsání výběrového řízení na zajištění veškerých přípravných prací a následného prodeje bytových jednotek a nebytových prostor, včetně podílu na pozemcích ve vlastnictví města Znojma. Podle zástupců DSSS došlo k manipulaci se zadáním zakázky a proto existuje důvodné podezření z korupčního jednání. Zadání zakázky mohlo negativně ovlivnit výsledek výběrového řízení ve prospěch jednoho uchazeče.

Tiskové centrum DSSS