Netajím se tím, že jsem rebelem, řekl Masný Dělníkům

Ban-2

7. března 2010 Kandidaturu do Senátu pod značkou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v sobotu oficiálně oznámil opavský podnikatel Radim Masný na konferenci v Ostravě. Krajského setkání strany se zúčastnil i volební lídr DSSS Tomáš Vandas.

„Nemám rád lidi, co kážou morálku a sami mají máslo na hlavě,“ komentoval Masný výroky vládních politiků, kteří uvítali rozpuštění Dělnické strany tři měsíce před konáním parlamentních voleb. „Demokracie je od toho, aby se dodržovala pravidla. Proto podporuji DSSS,“ dodal podnikatel.

Ostrava-6-3-10-029Radim Masný se vedle podnikatelských aktivit věnuje i sportovní činnosti. Je členem Českého olympijského výboru (ČOV) a v roce 2006 byl zvolen viceprezidentem Evropské asociace boxerů amatérů (EABA). „Netajím se tím, že jsem rebelem,“ řekl členům DSSS Radim Masný, jenž má pestrou minulost.

Opavský rodák vyrostl v dětském domově a v současné době jeho nadace pomáhá dětem s podobným osudem. Sám je dnes otcem čtyř dětí. Coby námořník procestoval za socialistického Československa celý svět. Koncem 90. let začal podnikat a v novém tisíciletí dvakrát kandidoval jako nezávislý do Senátu. Se 14 % se Masný zařadil do čtveřice nejúspěšnějších kandidátů na Opavsku.

LidMasný podniká v zemědělství, jeho firma v současné době obhospodařuje asi 150 hektarů půdy. Na Budišovsku plánuje otevření břidlicového dolu a nová pracovní místa. Do Senátu kandiduje s jasným cílem: „Dohlédnu na to, aby peníze docházely tam, kam mají,“ říká Masný, který na konferenci DSSS kritizoval přebujelou korupci v České republice.

Členové DSSS si na sobotní konferenci v Ostravě zvolili vedení pro Moravskoslezský kraj a do svého čela postavili Mgr. Václava Komárka, emeritního ředitele a pedagoga, který je současně volební jedničkou DSSS v tomto kraji.

Hol„Kromě představení krajského vedení došlo i na projednávání obsazení volebních komisí a ustavení místních organizací v jednotlivých obcích,“ uvedl po skončení konference krajský šéf DSSS Komárek.

Martin Zbela, tiskové centrum DSSS