Nezlomeni jdeme dál za svým cílem

Nezlomeni jdeme dál za svým cílem30. prosince 2010 Právě končící rok 2010 byl pro nás - členy a sympatizanty dělnické strany – těžkým a náročným obdobím. Rozpuštění původní strany, nastartování nástupnického subjektu, náročná kampaň k parlamentním a komunálním volbám, to vše vyžadovalo obětavost a nasazení na úkor vlastního pohodlí a prospěchu.

Zároveň byl tento rok i zkouškou charakterů. Mnozí z těch, co měli plná ústa vlastenectví a bojovnosti, nevydrželi. Někteří podlehli perzekuci ze strany režimu, neustálému očerňování a nadávání do neonacistů a extremistů, jiní odešli s rozplynuvší vidinou rychlého kariérního postupu a teplých míst v parlamentu či obecní samosprávě. Ale takový už je život. Lidé odcházejí a noví přicházejí.

Jak tedy rok 2010 hodnotit? Podle mého názoru pozitiva převažují nad negativy. Ano, nepodařilo se nám splnit volební cíle v parlamentních a komunálních volbách, abychom mohli působit na profesionální bázi. Na druhé straně se značka dělníků stala celonárodním pojmem, rozšiřuje se členská základna a síť místních poboček, lidé začínají v naší straně vidět alternativu vůči polistopadové pseudodemokracii, jejíž hlavními znaky jsou korupce a chaos.

Vládnoucí liberalisté pochopili nebezpečí a nastartovali sérii politických procesů s jediným cílem: zastrašit a odradit. A tak se začalo odsuzovat jak na běžícím páse. Tu za samolepky či za texty písní, jindy za „závadné“ symboly, a nakonec za politické projevy při demonstracích. Více než dvacet let po pádu komunistického režimu tu máme opět pronásledování za nepohodlné názory a politické vězně.

I přesto všechno jdeme dál, nezlomeni, za svým cílem. Tím cílem je skutečně svobodný a samostatný stát, v němž nebudou vládnout zkorumpovaní parazité, kteří si službu národu proměnili v dojnou krávu. Kde nebudou zvýhodňováni lidé na základě barvy pleti, ale zákony budou platit pro všechny bez rozdílu. Stát, kde prim budou mít naši občané a nikoliv imigranti, a kde právo, pořádek a spravedlnost nebudou jen prázdnými pojmy, ale dojdou skutečného naplnění.

Na závěr bych chtěl poděkovat mým nejbližším spolupracovníkům, členům a sympatizantům za jejich vytrvalost a odvedenou práci, a popřát do nového roku 2011 vše nejlepší, hlavně hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. Vím, že slova mnohdy nemohou vynahradit to, co pro naši stranu a celé národní hnutí odvádíte, ale chci, abyste věděli, že si vás vážím.

Tomáš Vandas