Ničil plakáty korupčníků. Musí do vězení

Ničil plakáty korupčníků. Musí do vězení13. prosince 2011 Šok. Jedině tak se dá popsat pocit, který ve mně způsobila informace o kauze řidiče olomouckého Dopravního podniku Romana Smetany, který před loňskými volbami čmáral fixem po předvolebních plakátech politických stran, zejména ODS, ČSSD nebo lidovců, a označoval je za korupčníky, zloděje a lháře.

Za tento „trestný čin“ byl odsouzen k trestu veřejně prospěšných prací, který mu udělila soudkyně Markéta Langerová. Pokud je vám toto příjmení povědomé, hádáte správně. Jde o manželku bývalého ministra vnitra a dlouholetého vysokého funkcionáře občanských demokratů Langera, důvěrně zvaného mafiánským prostředím Íčko. A jelikož pan Smetana odmítl vykonat uložený trest, hrozí mu několikatýdenní pobyt za mřížemi.

Celý případ je natolik absurdní, že se může odehrávat jen v prostředí českého polistopadového marasmu. Rozkradená země a majetek, vydrancované hospodářství a zemědělství. K tomu se smějící vládní parazité, kteří neustále hledají kličky, jak ještě více sebrat lidem z jejich peněženek. A do toho řidič, který je natolik rozezlen (slušně řečeno), že dává průchod svému hněvu na plakátech těch, kteří jsou skutečnými viníky. A kdo má jít tedy nakonec do vězení? U nás přeci ten slušný člověk, vládnoucí zloději jsou nedotknutelní.

Pořád věřím ve zdravý rozum tohoto národa. Pořád doufám ve skutečnou spravedlnost a demokracii. Co však vím jistě je to, že nám nic nespadne do klína zadarmo. Musíme si to vybojovat sami.

Tomáš Vandas

K tématu

Řidiči autobusu, který ničil volební reklamy politiků, hrozí vězení