Nový rok zahájí vedení DSSS soudem

Nový rok zahájí vedení DSSS soudem30. prosince 2011 Začátek nového roku začne pro vedení Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) soudním přelíčením u Krajského soudu v Brně. Předsedu Tomáše Vandase a místopředsedy Jiřího Štěpánka, Martina Zbelu a Petra Kotába čeká odvolací řízení v kauze prvomájových projevů z roku 2009.

Městský soud v Brně odsoudil v opakovaném líčení dne 10. května tohoto roku předsedu strany Vandase za výroky o „ničivé imigrantské vlně tsunami“ a situaci na sídlišti Janov. Shodný čtyřměsíční trest s podmínkou na 20 měsíců dostal i místopředseda Petr Kotáb za parafrázi písničky Michaela Kocába „Romům, těm je v Čechách hej, Češi jim všechno zaplatí“. Vandas musí navíc zaplatit pokutu 25 tisíc korun, Kotába potrestala soudkyně pokutou o pět tisíc korun nižší.

Místopředseda DSSS a šéfredaktor stranických Dělnických listů Martin Zbela odešel od soudu s tvrdším trestem. Samosoudkyně Šárka Schinzelová jej za kritiku politických procesů v zemi odsoudila k podmíněnému trestu sedmi měsíců s odkladem na dva roky, a místopředseda Jiří Štěpánek za pranýřování vietnamské kriminality vyfasoval nejtvrdší trest osmi měsíců, rovněž s odkladem na dva roky, navíc musí zaplatit 25 tisíc korun.

Celý vykonstruovaný proces, který je postaven na „znaleckém posudku“ bývalého ředitele odboru na ministerstvu vnitra a kandidáta TOP 09 v parlamentních volbách Michala Mazela, je důkazem, že s avizovanou „svobodou slova a projevu“ v to naší zemi nebude až tak žhavé.

Odvolací řízení se koná ve čtvrtek 5. ledna 2012 v budově Krajského soudu v Brně, Rooseveltova ulice č. 16, č. dv. 252, II. patro. Začátek v 9.30 hod.

Přijďte podpořit vedení DSSS v boji za opravdovou demokracii!

K tématu:

FOTOREPORT: Soudní jednání s funkcionáři DSSS

Tiskové centrum DSSS