NSS: Brněnská radnice nebude zakazovat 1. MÁJ

NSS: Brněnská radnice nebude zakazovat...11. března 2011 Dělnická mládež (DM) dnes vyhrála spor s brněnskou radnicí kvůli 1. Máji 2011 u Nejvyššího správního soudu (NSS). Shromáždění "Proti invazi cizích pracovníků" se tak v Brně definitivně uskuteční!

Totalitní úředníci z magistrátu a městské části Brno-střed se snažili nahlášené prvomájové akce dělníků zakázat. Občanské sdružení Dělnická mládež si z pozice pořadatele anulaci tohoto zákazu vymohla již loni v prosinci u krajského soudu. S kasační stížností se pak úředníci obrátili na Nejvyšší správní soud.

Senát správního soudu dnes kasační stížnost zamítl (plné znění rozhodnutí NSS ze dne 11. 3. 2011 naleznete zde). 

"Úřad (...) v rozporu s judikaturou Nejvyššího správního soudu dovodil skutečný účel shromáždění pouze z osoby svolavatele a své závěry nepodložil důkazy. Teprve v kasační stížnosti Úřad prokazoval účel shromáždění připojením kontextu času a místa shromáždění. I tato další argumentace však zůstala obecná a nepodložená důkazy," argumentuje na adresu radnice NSS. Více

Zákaz 1. Máje brněnská radnice odůvodňovala osobou svolavatele (předseda DM Erik Lamprecht) a údajným napojením na "neonacisty a extremisty". Neobstála ani s argumentací, že plánovaný prvomájový průvod omezí ve městě dopravu či se dostane do kolize s dříve oznámeným shromážděním Občanské demokratické strany. Právě ODS si s předstihem zamluvila na 1. květen většinu veřejných prostranství v Brně pouze pro sebe.

Tiskové centrum DSSS

K tématu

NSS: Krajský soud správně zrušil zákaz prvomájového shromáždění Dělnické mládeže v Brně

Prvomájový průvod Dělnické mládeže bude