Občan před pracákem se ptá členů DSSS: Kde jsou ostatní strany? A policie zbystřila

Občan před pracákem se ptá členů DSSS: Kde jsou ostatní strany? A policie zbystřila21. března 2013 Radikálně proti nezaměstnanosti! Pod tímto heslem pojali znojemští členové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) svoji další letákovou akci, tentokrát zaměřenou proti nezaměstnanosti.

Vzrůstající nezaměstnanost musí být zákonitě proti srsti každému rozumnému člověku. Není náhoda, že po rozkradení národního hospodářství a jeho laciném odprodeji je nedostatek pracovních míst. Mít dnes práci není právem, ale pomalu již výsadou. Vládní elity tak mají možnost nátlaku na lidi. Máte tak možnost mít práci a mlčet, nebo říct svůj názor nahlas a skončit na dlažbě. Práce se tak stala nedostatkovým „zbožím”. Zatímco se mnozí smějí dřívějším frontám na banány, dnes máme fronty na úřadech práce.

Ve středu 20. března v dopoledních hodinách se znojemští členové DSSS sešli před znojemským úřadem práce. Během dvou hodin bylo rozdáno přes 600 letáků. Znojemští občané a občané z blízkého okolí si ochotně brali naše letáky a mnozí přidali i nelichotivý výrok na adresu vlády, místní znojemské samosprávy, či jiných vrcholných politiků a politických stran. Zazněl i výrok od jednoho občana: „Kde jsou ostatní politické strany? Ve Znojmě poslední dobou slyším jen o DSSS." A mnoho občanů s námi diskutovalo o dnešních poměrech. A to vše se dělo za dohledu městské i státní policie a novinářů.

Občan před pracákem se ptá členů DSSS: Kde jsou ostatní strany? A policie zbystřila

Místo okurek jsou na Znojemsku solární panely

Právě činitelé místní samosprávy jsou mnohdy sami zodpovědní za téměř 10 000 nezaměstnaných na Znojemsku, byli to právě oni, kteří stáli u likvidace tradičních oborů v regionu.

Znojemsko jako úrodná zemědělská oblast měla jeden z nejrozvinutějších potravinářských průmyslů již od dob Rakouska - Uherska. Likvidace potravinářského průmyslu tak šla ruku v ruce s likvidací zemědělství. A dnes na polích místo tradičních okurek máme „nasázeny” solární panely.

Dále na Znojemsku chybí investice do tvorby nových pracovních míst, vzdělání všeobecně, a infrastruktury Znojmo - Pohořelice. Za dvacet let nebyli znojemští radní, místní politici poslanec Skopal (ČSSD) a senátorka Bayerová (KSČM) schopni sehnat investora pro obnovu průmyslové zóny zlikvidované po majetkovém převratu z roku 1989. Lidé s vyšším vzděláním odcházejí pryč, protože ve Znojmě nemohou nalézt odpovídající uplatnění.

ČSSD a KSČM – opozice? Jen parazitují na společnosti

S podivem sleduji počínání dvou tzv. opozičních stran, socialistů a komunistů, kteří vždy před volbami slibují ráj na zemi pro všechny. Dnes sedí na svých teplých místech a v různých dozorčích radách a nedělají vůbec nic, nezajímá je občan, natož jeho problémy, jen parazitují na společnosti. Opět tak budeme svědky, kdy se bude volič balamutit sojovým buřtem a vodou ředěným pivem. Ale na to jim snad může skočit již jen hlupák. Dnes vidím jedinou pronárodní opoziční stranu: Dělnickou stranu sociální spravedlnosti!

Rudolf Pikola, předseda MO DSSS Znojmo

Foto: Jindřich Kurdiovský

K tématu

FOTOREPORT: Bohužel otroci jsme, znělo na ulici

FOTOREPORT: Jen tak na ně, na ty vydřiduchy! Znechucení dělníci opouští montovny s letákem DSSS. Dorazila kriminálka