Občané reagují na mítinky v Moravskoslezském kraji

Občané reagují na mítinky v Moravskoslezském kraji 14. června 2011 Na e-mail Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) přišlo několik reakcí od občanů, kteří reagují a komentují mítinky předsedy DSSS Tomáše Vandase v Moravskoslezském kraji. Vesměs se jedná o pozitivní ohlasy, které jsou dokonce doprovázeny vstupem do naší strany. Jeden takový příspěvek od občana z Krnova uveřejňujeme:

Dobrý den pane Vandasi,

za spoustu občanů města Krnova děkuji za Vaši účast na přátelském setkání příznivců DSSS. Byl jsem velmi překvapen reakcí některých krnováků. Všichni totiž čekali příjezd neonacisty a extremisty - takto Vás totiž popisují média. Rovněž pak i přítomnost asi stovky ozbrojených policistů tomu nasvědčovala….Ve skutečnosti přijel sympatický, slušně oblečený, inteligentní člověk, který dokáže hovořit bez přípravy a naprosto věcně. Člověk, který to na rozdíl od současných vládnoucích politiků má v hlavě srovnané a v pořádku.

Na setkání, jak jste viděl, nepřišel jediný skinhead, ani jediný nacista, žádný extremista, ani duch teroristy Ládina – přišly jen desítky slušných lidí, kteří se chtěli přesvědčit, zda to, co o Vás píší noviny, není náhodou taky jen lež. Další spousta lidí však přišla, přijeli na kolech, ale když viděli tolik policajtů, fotografů, kamery a mocipány z radnice pohoršeně kroutící hlavou, dostali strach a odešli. To se skutečně naší vládě daří skvěle - držet lidi ve strachu - ještě zapomněli napsat, že kdo přijde v pátek na náměstí v Krnově, bude vyhozen z práce. Uvědomují si tito vládci i zaměstnanci radnice, že jsou na svých postech jen na dobu určitou?

Víte, v listopadu v roce 1989 jsem stál bez strachu na tom náměstí v Krnově, cinkal klíči a věřil, že přichází změna. Změny přišly dvě. Rozpadla se republika a zbytek byl totálně rozkraden. V pátek jsem tam přišel znovu, po 22 letech. Přišel jsem, abych ostatním krnovákům ukázal, že já se znovu nebojím. A budu tam stát znovu a znovu kvůli svým dětem. Ptáte se proč kvůli dětem ?

Vytýkal jsem totiž nedávno své matce, proč něco neudělala v srpnu 1968. Všichni jen trapně mlčeli a kývali… Ona mi odpověděla, že se báli. Já se ale nebojím a nechci, aby mě moje děti to samé vytkli za pár let. Budu tam proto stát dál a vždy, i kdybych byl jen sám.
    
Byl jsem otráven skutečností, že v době nejrůznějších úsporných balíčků a šetření kde se dá, dokáže vláda na setkání opozice poslat stovky policistů, kteří místo, aby hlídali silniční piráty, zloděje bank, tuneláře, podvodníky apod., trapně postávají na krnovském náměstí, očekávajíce snad nějaký pokus o převrat. Je mi z toho na zvracení. Tento výjezd policie musel stát několik milionů korun. Nebylo to přeci jen v Krnově, ale i Vrbno pod Pradědem a Karlova Studánka. Kdo to zaplatí, pane předsedo?
 
Jak mám, pane předsedo, svému čtyřletému synovi vysvětlit, proč stál se mnou v pátek na náměstí svého rodného Krnova, obklopen stovkou policistů se zbraní u pasu? Jak mu mám vysvětlit, že jsem nic neprovedl, že jsem jen jeden z deseti milionů slušných lidí této země, platím řádně daně a dovolil jsem si přijít  poslechnout názor jiného slušného člověka? Jak mu mám vůbec definovat slova demokracie a svoboda slova?
 
S úctou a poděkováním

Pavel S., Krnov

Více k tématu:

Fotogalerie: MO DSSS Krupka ve Vrbně pod Pradědem