Obvodní soud pro Prahu 1 nerespektuje Ústavní soud ČR

Obvodní soud pro Prahu 1 nerespektuje...13. prosince 2010 Jménem Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) jsem se dne 1. prosince obrátil s žádostí na Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli prověření členství v KSČ u soudkyně Věry Bártové. Právě tato osoba stojí v čele soudního tribunálu v politickém procesu s pravicovými aktivisty kvůli vylepování samolepek. Obviněným hrozí mnohaleté vězení a dva z nich, mj. bývalý předseda pražské organizace Dělnické strany Patrik Vondrák, jsou již přes rok drženi ve vazbě.

Ústavní soud České republiky svým rozhodnutím ze dne 30. listopadu konstatoval, že informace o členství soudců v Komunistické straně Československa není tajným ani osobním údajem, a soudy by ji měly na základě oficiálního dotazu žadateli sdělovat. Více Novinky.cz

Obvodní soud pro Prahu 1 ve své odpovědi ze dne 9. prosince konstatuje, že „zdejší soud nedisponuje hodnověrnou informací, zda soudkyně zdejšího soudu JUDr. Věra Bártová byla či nebyla ke dni 17.11.1989 členkou KSČ“.

Tato odpověď v délce jedné věty je naprostým výsměchem verdiktu Ústavního soudu ČR a zcela jasně ukazuje, že vůle ke zveřejnění pravdivých informací, které nejsou politicky korektní v ovzduší současné pseudodemokracie, bude i nadále nulová.

Tomáš Vandas
předseda DSSS

K tématu

DSSS se obrátila na soud. Zajímá ji členství v KSČ u soudkyně z procesu s Vondrákem a spol.
Lidé by mohli dostat právo vědět, zda soudci byli v KSČ