Ohlédnutí za výsledky voleb

Img-9091

29. května 2010 Jsou za námi parlamentní volby. Dělnická strana sociální spravedlnosti získala celkem 1,14 % a téměř šedesát tisíc hlasů. Musím na rovinu přiznat, že jsem očekával pro naši stranu výsledky o něco lepší. Když si však vezmeme, čím jsme za poslední rok prošli, mám na mysli soudní zrušení DS, neustálé útoky médií, osočování z nacismu a extremismu, soudní represe vůči funkcionářům a národním aktivistům, tak nejde o výsledek k zatracení a asi ho doceníme později.

Na druhou stranu je potěšitelných několik faktů. Je zde nepopiratelný nárůst hlasů oproti volbám do Evropského parlamentu a vyšší počet voličů z řad mladé generace. Chápu, že se objeví i hlasy zklamaných, kteří považují tyto volby za prohru. Já to však takto jednoznačně nevidím. Předně myslím, že jsme udělali v kampani maximum, a to jak v oblasti finanční, tak organizační. Dále si musíme uvědomit, že jde o nejlepší výsledek národně orientovaného subjektu od roku 1998. To rovněž o něčem hovoří.

Na závěr bych ještě poděkoval našim voličům za důvěru a vyjádřenou podporu, a mohu všechny ujistit, ať už sympatizanty či nepřátele, že v naší politice budeme pokračovat dál. Teď nás čeká příprava na komunální a senátní volby, v nichž máme velkou šanci uspět.

Můj vzor, francouzský politik Jean-Marie Le Pen, trpělivě budoval stranu patnáct let než dosáhl prvních větších úspěchů. Je živým důkazem, že politika je o vytrvalosti a neměnnosti názorů. Pojďme společně v jeho stopách!

Tomáš Vandas