Olomoucká DSSS rozjela mítinkové turné

Obraz012714. května 2010 Mítinkem v Kojetíně včera odstartovala oficiální část kampaně kandidátů Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Olomouckém kraji.

S propagací volebního čísla 24 však na Moravě začali již dříve. „Zatím jsme najeli asi tisíc kilometrů, navštívili deset měst, množství obcí a vyvěsili několik set plakátů DSSS, většinou vlastní výroby. Ozvučení nám zajišťuje speciální aparatura, ze které přehráváme předem namluvená a sestříhaná hlášení. V této činnosti budeme pokračovat až do skončení volební kampaně,“ uvedl kandidát DSSS Roman Sláma.

Volební tým kandidátů, ve kterém najdeme například PhDr. Alenu Ovčačíkovou, Ing. Františka Dichtera či Václava Prokůpka, navštíví ještě tato města:

 

14. května, Hranice, Masarykovo náměstí - 15.00 hod.
14. května, Lipník, náměstí T. G. Masaryka - 16.15 hod.
14. května, Přerov, náměstí T. G. Masaryka - 17.30 hod.
16. května, Tovačov, náměstí - 10.30 hod.
16. května, Prostějov, Masarykovo náměstí - 14.30 hod.
16. května, Konice, Masarykovo náměstí - 17.00 hod.
23. května, Šternberk, Horní náměstí - 11.00 hod.
23. května, Uničov, náměstí T. G. Masaryka - 13.30 hod.
23. května, Litovel, náměstí P. Otakara - 15.30 hod.
24. května, Mohelnice, Náměstí svobody - 15.00 hod.
24. května, Loštice, Náměstí míru - 16.30 hod.
25. května, Zábřeh, Masarykovo náměstí - 15.00 hod.
25. května, Šumperk, Náměstí míru - 16.30 hod.
(Poslední dvě akce 25. 5. ještě nejsou potvrzené, změny nejsou vyloučeny)

„Na naší cestě po místních úřadech jsme se během ohlašovací povinnosti setkali s nejrůznějšími reakcemi úředníků. Od vlídných až skoro vstřícných, přes neutrální až po opatrnické, ustrašené či nepřátelské,“ vysvětluje Sláma.

S neobvyklou reakcí se olomoucký štáb DSSS setkal v jednom nejmenovaném městečku, kde úředník z technického odboru požadoval poplatek za užívání veřejného prostoru.

„Prý se jedná o reklamní akci! A z toho údajně není vyloučena ani politická strana v rámci předvolební kampaně! Oháněl se zákonem o místních poplatcích. Prý byl takto čerstvě vyškolen na ministerstvu financí. No comment. Nedostal nic. Oznámení jsme dali na podatelnu a tím to pro nás skončilo. Uvidíme,“ líčí volební „dobrodružství“ s úředním šimlem Roman Sláma.

Mítink v Olomouci se koná už tuto sobotu 15. května od 19 hodin za účasti volebního lídra DSSS Tomáše Vandase. Ještě předtím navštíví Opavu (od 16 hod.) a o den dříve - tedy dnes - Ostravu, kde se uskuteční rovnou tři setkání s občany – přehled akcí.

Tiskové centrum DSSS