Ombudsmanův úlet

3. února 2011 Ombudsman Pavel Varvařovský přišel s nápadem novely volebního zákona. Podle jeho představ by v rámci komunálních voleb měli mít právo kandidovat a volit i cizinci třetích států, kteří zde žijí. V praxi by to mohlo znamenat, že v některé obci se stane starostou Vietnamec, opozici povede Ukrajinec nebo Číňan.

Podle údajů z Českého statistického úřadu žije na území ČR více než sto třicet tisíc cizinců, kteří přišli z třetích zemí a získali v naší zemi trvalý pobyt. Problém je, že se tento počet neustále navyšuje a hrozí, že by v případě schválení novely volebního zákona mohli cizinci v některých lokalitách převálcovat původní obyvatele a rozhodovat o jejich budoucnosti pomocí různých vyhlášek a nařízení.

V této zemi je možné vše. Proto se obávám, že i na první pohled přímo bizarní nápad pana Varvařovského může být klidně schválen. Zastánci multi-kulti budou jásat nadšením, že se jejich sen blíží. Stále však věřím v rozum většiny našich občanů, kteří snad nedopustí to, za co jsem byl zatím nepravomocně odsouzen. Totiž, aby nás imigrantská vlna tsunami převálcovala…

Tomáš Vandas

Více k tématu zde: Lidovky: Daně platí, k volbám ale nemohou