Ota Zaremba: První Máj bez emocí

RPVNI-MAJ.CZ27. března 2011 Blížící se První Máj 2011 ve mně vzbuzuje obavy z chování vládních míst a policejního aparátu. Po zkušenostech z oslav Svátku práce v Brně roku 2009, kdy policejní síly blokovaly vstup na Náměstí Svobody občanům, kteří si chtěli poslechnout politické projevy. Občané byli lustrováni, filmováni a fotografováni policejními agenty. Tím jim byl ztěžován přístup na politický mítink řádně registrované strany.

V dnešní době má Svátek práce větší význam než v minulosti, protože zhoršující se sociální a ekonomická situace navrací svátku ten správný význam. Zatímco v dnešní době se pracovní úřady plní nezaměstnanými, tak do naší republiky míří tisíce cizinců, kteří jsou mnohde zaměstnáváni na úkor českých a moravských zaměstnanců.

Dělnická strana sociální spravedlnosti chce důstojným a zákonným způsobem upozornit na všechny problémy, které tíží naší vlast. Je nepřípustné bránit občanům ve svobodném přístupu k informacím. Pokusy místních samospráv znemožňovat akce dělnické strany jsou přímým útokem na demokracii a volnou politickou soutěž. Pevně věřím, že brněnské oslavy Prvního Máje proběhnou v klidu a jasně ukážou současné vládě, co si o ní myslí skutečná národní opozice.

Ota Zaremba, člen Republikového sněmu DSSS