Ota Zaremba: Stát nemůže nečinně přihlížet projevům násilí

Zaremba_528. listopadu 2010 V poslední době se množí projevy násilí v ulicích českých a moravských měst. Nejnovější události v Novém Bydžově a v Ostravě (pobodání malých dětí) jsou důsledkem dlouhodobého neřešení problémů a benevolence českých úřadů, které často přivírají oči nad porušováním zákonů jenom proto, že se jedná o pachatele z řad příslušníků národnostních menšin nebo drogově závislých.

Musím v této chvíli vyjádřit svoji podporu starostovi Nového Bydžova panu Loudovi (více zde). Chápu, že je ve velmi složité situaci a zcela určitě se nyní za své pravdivé vyjádření stane terčem nenávistných invektiv od tzv. státotvorných politiků. A proto jsme ochotní, jak už zmínil předseda Tomáš Vandas, nabídnout pomocnou ruku.

Osobně považuji za nezbytné, aby došlo ke snížení hranice trestní odpovědnosti, tak jak požaduje naše dělnická strana. Dále stát musí konat razantně a zajistit bezpečnost slušným občanům. Od toho přeci stát máme. A pokud není stávající vláda tohoto základního bodu dostát, musí být vyměněna.

Ota Zaremba, olympijský vítěz
člen Republikového sněmu DSSS