Papalášská nenažranost

Papalášská nenažranost12. prosince 2011 Hospodářská a sociální krize začíná podruhé obstupovat naší republiku, obyvatelé s obavami hledí do roku následujícího. Ti, co mají práci, se o ní bojí, a ti co jí nemají, ztrácí poslední zbytky naděje, že budou pracovat a neví, z čeho zaplatí nájem a jídlo dětem. V této chvíli by měla mít republika politické představitele, kteří společně vytáhnou zemi z krize.

Zatím ale ničemu nenasvědčuje, že „reformní vláda“ svůj úkol plní. Ministři z vlády odcházejí ne proto, že by plnili špatně svěřené úkoly, ale všichni z důvodů podezření z korupce, zatajených vil, milionů v papírovém pytlíku apod. Kolik slibů, zaklínání a velkých slov se valilo z mítinků tzv. vévéček, že vymítí korupci a v republice se bude šetřit. A výsledky slibů? Ty se rozplynuly, jako volební preference VV.

Posledním důkazem budiž úporná snaha koalice najít teplé místečko pro bývalého ministra vnitra a loutkového předsedu VV Johna. Toto byl vlastně jediný ministr, který skončil ne kvůli kostlivci ve skříni, ale protože i pro vlastní stranu byl v této funkci přítěží, pro svoji neschopnost až směšnost. Aby byl Radek John dobře finančně zabezpečen a zároveň nic nepokazil, tak se rozdělí sněmovní branně-bezpečnostní výbor na branný a bezpečnostní. Bezpečnostnímu výboru by šéfoval John. Zde už nejde o to, jestli John problematice rozumí či ne, ale důležité je, že bude něčemu šéfovat a každý měsíc mu na účet přibude pěkných pár tisíc navíc.

Byly to právě Věci veřejné, které prosazovaly méně sněmovních výborů v rámci celkového šetření státního rozpočtu. Zde se dávají desetitisícové částky někomu, kdo evidentně republice nepomůže, a na stranu druhou nechce vláda pod vedením TOP 09 přidat nemocným, invalidům a matkám samoživitelkám. Přidá se Johnovi, aby se nevidomým vzal příspěvek na krmení pro jejich vodícího psa. Pro tuto vládu je ale důležitější John než nevidomí. Lidé nebudou mít příští rok na základní potraviny, ale John si bude za parlamentní peníze rozšiřovat svojí sbírku exkluzivních vín.

Pan John ale není sám, kdo vysává republiku na úkor zaměstnanců a drobných živnostníků. S velkou pompou a nabubřelostí sobě vlastní oznámil salonní „národní socialista“ Paroubek, že si se ženuškou kupují domek na řeckém ostrově za pět milionů korun. A to prý ještě usmlouval. To všechno v době, kdy kvůli deregulaci nájmů nad mnohými rodinami bude viset hrozba vystěhování. Paroubkova vláda se také podílela na zadlužování země, měla také pochybné skandály a miliardy mizely na lobbyistických účtech v Tichomoří.

O tom všem Paroubek napsal knihu, kde se vylíčil jako Kristus s Masarykem dohromady a k jeho na nanebevstoupení nedošlo jenom kvůli proradnému Tvrdíkovi a dalším spolustraníkům. I jeho současná manželka napsala spisek, ve kterém poplivala všechny Jirkovy spolupracovníky a nasadila mu svatozář světce. Toto spisování mu vyneslo na domek. Jak již jednou řekl: Kdo z vás na to má?

Jak příznačné pro toho národního socialistu z leknutí, že bude jezdit po severních Čechách sužovaných nezaměstnaností, špatným životním prostředím a nepřizpůsobivými, a obyvatelům vyprávět, jak to všechno změní. Doprovázet ho bude bývalý teplický vekslák Benda, mlčenlivý Šlégr a pes.

Co asi říká Paroubek na současnou situaci okolo eura? To bude lidem v Ústí, Novém Boru, Krupce či Rumburku vyprávět o ještě větší integraci s EU a o nutnosti zavést euro? Vždyť jeho lžinárodní socialisté mají v programu ještě více cizinců v republice a ještě větší integraci v rámci EU. Dnes evropskou měnu drží pouze spekulanti a nadnárodní banky, ale Paroubek by ji chtěl zavést i u nás. Tohle opravdu hodně pomůže armádě nezaměstnaných na severu.

Zde vidíme, že je opravdu jedno, kdo ze současných parlamentních politiků stojí na straně zločinných reforem anebo patří k operetní kavárenské opozici. Všichni měli či mají z republiky dojnou krávu a jejich přehmaty či zlodějny zaplatí český a moravský zaměstnanec a živnostník. Je na čase tyto povaleče a škůdce vyhnat od jejich koryt a vystavit jim vyúčtování. Účtovat se bude při volbách, kdy vaše hlasy budou železným koštětem, které vymete tyto johny, paroubky, kalousky a další.

Jiří Štěpánek