Parazit za ODS si navrhl doživotní koryto. Měl by skončit před lidovým soudem!

Parazit za ODS si navrhl doživotní koryto 19. června 2011 Zdá se, že čtvrteční stávka odborářů vládnoucí parazity nezaskočila. Dokonce se smějí a pokračují v rozkrádání.

Například poslanec a státem dotovaný parazit za ODS Boris Šťastný. Stejně jako jeho kolegové, rovněž paraziti, si také on našel své teplé hnízdečko ve správní radě, konkrétně Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

A protože Šťastnému parazitovi končí v orgánech pojišťovny mandát - ten je dosud omezen „pouze“ na dva čtyřleté cykly - přišel do sněmovny hupky dupky s návrhem, jak si korýtko ve správní radě šikovně prodloužit - nejlépe na doživotí.

Ve zdravotním výboru zmíněná úprava hladce prošla předminulý týden díky poslancům ODS a TOP 09. Paraziti své počínání odůvodňují tím, že se musí učit, získat zkušenosti a to samozřejmě „nějakou“ dobu trvá. Parazit Šťastný se označil za odborníka, kterých je prý velmi málo.

Jenom pro informaci dodávám, že nyní zasedá v dozorčí a správní radě VZP dohromady 43 osob. Politici paraziti mezi nimi převažují. Kromě současných a bývalých zákonodárců jde také o regionální politiky. VZP na jejich odměny vyplatí kolem 15 milionů korun ročně.

Za jedno zasedání nyní VZP z kapes občanů zaplatí každému parazitovi od 10 000 do 35 000 korun. Při neúčasti je odměna nižší. To není vtip, to řekl tiskový mluvčí VZP Jiří Rod. Dozorčí rada se podle něho schází pětkrát až šestkrát za rok, správní rada jednou měsíčně. Ročně si tak politici-paraziti dokážou přivydělat statisíce korun.

Nezbývá než doufat, že až lidé vezmou rozum do hrsti a tenhle zlodějský a nestoudný režim revolučně smetou do Vltavy, poputují paraziti rovnou k lidovým soudům, kde se budou zodpovídat ze svých trestných činů rozkrádání státního majetku a zadlužování občanů. Možná se ex-parazit Šťastný přece jen dočká doživotního hnízdečka. V pankrácké cele!

Martin Kněžický