Policie stíhá “pravicové extremisty”. Když jde o komunisty, tak se vypaří

Policie stíhá “pravicové extremisty” 27. února 2011 Trestní stíhání a soudy, takové vlně represí v současnosti čelí představitelé i prostí členové a sympatizanti DSSS. Důvodem je třeba zmínka v projevu o českém národním socialismu, logo rozpuštěné Dělnické strany vyšité na čepici, stejně tak i kvůli vlajce s ozubeným kolem hrozí lidem zatykače a tresty vězení.

“Džina z lahve vypustilo soudružské duo Fischer Pecina, kteří v naší zemi rozpoutali represi proti Dělnické straně a jejím přívržencům. Policie ČR se tak stala nástrojem politického boje proti opoziční straně. V demokracii věc nevídaná,” uvedl předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas.

Zatkli by i Zarembu, kdyby mával vlajkou DS

Fischerově vládě a Pecinovu vnitru šel nakonec na ruku i Nejvyšší správní soud, který před rokem Dělnickou stranu rozpustil. To využila Policie ČR k zesílení represe. Zatímco ještě na jaře roku 2010 byla Dělnická strana uvedena v obálce s hlasovacími lístky do Poslanecké sněmovny, zakrátko již “strážci zákona” zatýkali účastníky mítinků DSSS třeba kvůli držení vlajky DS.

“Například loni v říjnu na mítinku DSSS v Mostě, na kterém vystoupil i zlatý olympionik Ota Zaremba, vtrhla mezi nás úderná jednotka policie a násilím vyvlekla a zatkla tři členy strany. Zásah byl odůvodněn skutečností, že prý drželi v rukou vlajky Dělnické strany a Dělnické mládeže,” přibližuje policejní teror v praxi místopředseda DSSS Petr Kotáb.

Ať žije vítězný únor! křičí nedotknutelní komunisté

Ministerstvo vnitra a jemu podřízená policie všechny své zákroky proti dělnické straně zaštiťuje bojem proti extremismu, přitom však naprosto ignoruje současnou činnost komunistické strany, která je oficiální nástupkyní bývalé KSČ.

Poslanci KSČM, například Marta Semelová, veřejně vychvalují poúnorové události jako nejlepší období v naší historii. Vědomě tak velebí popravy odpůrců, znárodnění a zavírání lidí kvůli politickému i náboženskému přesvědčení. Naposledy se tak stalo 25. února v Praze na Olšanských hřbitovech u hrobu Klementa Gottwalda (více).

“Dovedete si představit ten humbuk, kdybychom se na Olšanech sešli třeba u hrobu generála Gajdy a mávali vlajkou Dělnické strany? Okamžitě by nás rozpustili těžkooděnci a všichni do jednoho bychom čelili trestnímu stíhání kvůli údajné podpoře a propagaci zločineckého hnutí,” konstatuje místopředseda DSSS Martin Zbela.

Policie není nestranná

DSSS je přesvědčena, že česká policie není nestranná a stala se součástí politického boje levice s pravicí. Vliv bývalých soudruhů na Ministerstvu vnitra ČR a v Policii ČR je zvláště nápadný v tzv. boji proti extremismu, jehož obětí jsou výhradně stoupenci dělnické strany a jiných národně orientovaných uskupení. Komunisté zde mohou zcela beztrestně vychvalovat zločiny svého režimu a žádná represe ze strany státu jim nehrozí.

“Zatímco v našem případě policisté zaměstnávají soudní znalce, aby vyrobili důkazy pro tvrzení, že jsme neonacisté a extremisté - třeba na základě výroku Tomáše Vandase o imigrantském tsunami, komunisté zde chválí Gottwaldův režim a nic jim nehrozí,” dodal Martin Zbela.

Trestní oznámení na komunisty

“Ve skutečné demokracii nesmí existovat trest za názor. V opravdové demokracii jsou politické procesy řešeny na půdě parlamentu, ne na půdě soudu,” uvádí se v Programové listině DSSS. Problém je však v tom, že ve skutečné demokracii nežijeme a komunisté jsou součástí systému, který rozpustil Dělnickou stranu, šikanuje a negativně cejchuje občany kvůli jejich “politicky nekorektním” názorům. Komunisté beztrestně vychvalují poúnorové zločiny, uráží své oběti, a česká policie nic nevidí a neslyší, protože v případě komunistů žádné zákony neplatí. Prostě se vypařila.

“Jak už jsem řekl, džina z lahve vypustili převlečení komunisté. Tohle je od počátku jejich režim. Poslankyně Semelová není zdaleka jediná, které se po únoru 1948 stýská,” myslí si předseda DSSS.

Z výše uvedených důvodů se DSSS obrátila s trestním oznámením na Státní zastupitelství pro Prahu 3 kvůli hanobení obětí komunismu zástupci KSČM na Olšanských hřbitovech. “Bude velmi zajímavé sledovat, jak se k tomuto případu policie postaví. Současně je to návod pro všechny občany, aby si nenechali nic líbit a postavili se bývalým i dnešním soudruhům na odpor,” uzavřel Tomáš Vandas.

Tiskové centrum DSSS

K tématu

DSSS podala trestní oznámení na komunistickou poslankyni Martu Semelovou

Proč policie nerozpustila včerejší oslavu “vítězného února” na Olšanech?

Komunistická poslankyně Semelová velebila u Gottwaldova hrobu "vítězný únor"

Poslední případy represe proti dělnické straně

Místopředsedkyně DM čelí dalšímu trestnímu stíhání (17.1.2011)

iDNES: Mladík měl na čepici symbol zrušené Dělnické strany, hrozí mu tři roky... (3.1.2011)

Fiktivní svoboda shromažďování v Brně (24.11.2010)

Za jaké výroky byli předáci DSSS odsouzeni (18.11.2010)

Předáci DSSS v čele s Vandasem odsouzeni za projevy k podmíněným trestům (18.11.2010)

28. říjen: Policisté narušili mítink DSSS (28.10.2010)

Soudní fraška kvůli samolepkám pokračuje (25.10.2010)

Rok vězení za samolepky (21.10.2010)

VIDEO: Policie zatýkala na předvolebním mítinku Vandase (9.10.2010)

Trestný čin: držení vlajky (8.10.2010)