Policie zatýkala na mítinku DSSS v Mostě

6. října 2010 Na dnešním volebním mítinku v Mostě zatkla policie dva členy strany za držení vlajky Dělnické mládeže a Dělnické strany. Jako důvod policie uvedla, že jde o podezření z trestného činu propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, což prý je držení vlajky rozpuštěné Dělnické strany.

Je naprosto skandální, že policie takovýmto způsobem ovlivňuje předvolební kampaň ke komunálním a senátním volbám. Doporučoval bych všem policistům a státním zástupcům, aby si důkladně přečetli rozsudek Nejvyššího správního soudu a doprovodné rozhovory soudců (například předsedy senátu Vojtěcha Šimíčka), které zcela jasně dokládají, že dělnická strana č. 1 nebyla zakázána, ale rozpuštěna, což v budoucnu umožňuje opětovně použít nejen název, ale i symboly strany.

Na můj dotaz policistům, zda by jednali tak aktivně, pokud by někdo na náměstí nesl rudý prapor se srpem a kladivem, což je na rozdíl od DS symbol zločinecké organizace, nevěděli co mají odpovědět. Zmateně hledali pomoc u nadřízených a čelili oprávněnému hněvu přítomných občanů, kteří své rozhořčení nad policejní zlovůlí dávali hlasitě najevo.

Šikanování a bezdůvodné zatýkání již přesahuje únosnou míru. Zkorumpovaný režim kope zběsile kolem sebe. Jsem přesvědčen, že zcela zbytečně. Jsme silnější, než si myslí. Dnešek mě opět utvrdil v mém přesvědčení, že jdeme správnou cestou a naši nepřátelé mají strach.

Tomáš Vandas