Porada DSSS: Odstartovaly přípravy na parlamentní volby, Vandas bude kandidovat na Ústecku

Duchcov-2013-014 14. července 2013 I přes letní prázdninový provoz nezahálí činnost Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). V sobotu se na celostátním zasedání zástupců krajských a místních organizací sešlo na čtyřicet delegátů, aby za účasti předsedy DSSS Tomáše Vandase a místopředsedů Jiřího Štěpánka a Václava Komárka jednali o stranické činnosti za druhé čtvrtletí tohoto roku.

Vandas bude kandidovat na Ústecku

Předseda Tomáš Vandas ve svém vystoupení zhodnotil současnou politickou situaci v zemi, která vyvrcholila instalováním úřednické vlády Jiřího Rusnoka. Lídr strany zdůraznil, že dělnická strana považuje za nejčistší řešení této situace vypsání předčasných parlamentních voleb. „Jsme svědky rozkladu polistopadového systému, která vyvrcholila tím, že v parlamentu se dnes poslanci rozhodují pouze podle toho, jakou mají výši hypotéky a jak by byli zabezpečeni, kdyby přišli o poslanecký mandát,“ řekl Tomáš Vandas.

Hlavním tématem porady byla aktivizace místních a krajských organizací, které neprodleně začnou sestavovat návrhy kandidátních listin tak, aby v případě konání voleb byla jejich konečná podoba v řádu několika dnů. Předseda strany také oznámil, že po dohodě se zástupci kraje, povede kandidátní listinu pro parlamentní volby v Ústeckém kraji.

V rámci diskuse poté vystoupilo několik delegátů s návrhy na doplnění stranického programu či zlepšení propagační činnosti strany. Velmi kladně byly zhodnoceny letákové akce, které začala provádět zejména znojemská pobočka strany. Její předseda Rudolf Pikola sdělil přítomným delegátům své poznatky z těchto akcí, které jsou přijímány lidmi velmi kladně.

Zasedal také Republikový sněm

Po skončení dopoledního programu se uskutečnilo zasedání užšího vedení DSSS, Republikového sněmu (RS). Hlavním bodem jednání bylo doplnění jednoho volného místa v RS. Předseda Tomáš Vandas navrhl do funkce člena RS pana Jiřího Moravce z místní organizace Varnsdorf. Tento návrh byl poté přijat všemi hlasy.

Svou premiéru mělo na rovněž nové vydání Dělnických listů, k dispozici bylo i nové číslo Jihomoravského Dělníka, dále Pražský Dělník či Hlas mládeže.

Tiskové centrum DSSS