Poslanec Zdeněk „Willy Fog“ Boháč na cestě kolem světa

Kotab

3. dubna 2010 Není dne, abychom neslyšeli nářky nad špatnou ekonomickou situací naší země a stesky nad takzvanou hospodářskou krizí. „Naši“ zákonodárci v této souvislosti dokolečka omílají písničku o nutnosti vyšších daní, placeného školství a zdravotnictví apod. Peníze zkrátka nejsou takřka na nic a dluh České republiky se neustále raketovým tempem zvyšuje.

Ti samí lidé, kteří hovoří o nutnosti utahování opasků, ale rozhodně nehodlají jít příkladem. Již několik let se hovoří o nutnosti snížení platů ústavních činitelů. V rozhovorech pro média se téměř každý oslovený poslanec či senátor vždy vyjádří ve smyslu, že on snížení poslaneckých platů a zrušení různých nesmyslných výhod podpoří. Je proto podivné, že až dosud k ničemu takovému nedošlo. Že by zde snad zasahovaly nějaké nadpřirozené síly? Jistěže ne! To si pouze každý z těchto „zastánců“ snižování zbytečných výdajů, především na přemrštěné platy a další zbytečné mrhání penězi na pochybné aktivity poslanců a senátorů, vždy při hlasování najde nějaký důvod, proč zrovna pro ten určitý návrh hlasovat nebude. Někdy je to údajně z důvodu, že změnu navrhla ČSSD, podruhé KSČM, potřetí Strana zelených, počtvrté KDU-ČSL, popáté ODS atd. Takto jde vše stále dokola a nikdy se nikdo výsledku nedočká.

Poslanci a senátoři utrácejí nehorázné sumy peněz za neuvěřitelné věci. Vždy argumentují oprávněností a nutností těchto výdajů. Obrovské peníze vydává stát z našich daní na zahraniční cesty zákonodárců. Asi nejpilnějším cestovatelem je poslanec za ODS Zdeněk Boháč, který během právě končícího volební období stihl procestovat čtyři kontinenty, za což bylo zaplaceno neuvěřitelných jeden a půl milionu korun z kapes daňových poplatníků. Naposledy navštívil africkou republiku Mali. O tom, jaký měla tato cesta pro naši zemi přínos, jistě nemusím psát a domyslí si to každý z vás. Hrdina románu Julese Verna Cesta kolem světa za 80 dní Willy Fog by se vedle poslance Boháče musel cítit jako hotový břídil, a mohl by mu jeho cestovatelské nadání jen tiše závidět.

Petr Kotáb, volební lídr DSSS v Ústeckém kraji
Zdroj: www.radnice-litvinov.cz