Pozor na převlečené pravdoláskovce

Pozor na převlečené pravdoláskovce7. listopadu 2011 Dvaadvacet let uběhlo od pádu komunismu a naše republika je v takovém marasmu a korupčním bahně, že z něho vykukují umazané hlavy zlodějské elity, která o sobě stále tvrdí, že je čistá a průhledná jak studánka v lese.

Je celkem logické, že takové situace chtějí znovu využít ti, kteří stávající režim doposud podporovali s plným nasazením a udělali si z něj výnosnou živnost. Na mysli mám ta různá intelektuální individua, jako jsou například Halík, Pehe, Šiklová, či „baviče“ Krause a další představitele umělecké fronty. K nim se nyní přidávají i velkopodnikatelé, což je příklad Andreje Babiše, jednoho z nejbohatších lidí u nás. Právě on nyní hovoří o neúnosné korupci a otřesných poměrech u nás, a hlásá potřebu radikální změny.

Všichni tito „kritici“, kteří najednou jakoby procitli (zřejmě doposud měli klapky na očích), se chtějí svést na vlně nespokojenosti občanů, která narůstá a projevuje se radikalizací celé společnosti. Chtějí opět chytit příležitost za pačesy, přičemž své oblíbence z vládní sebranky šmahem zavrhli, a udržet si svůj vliv. Mají totiž strach, že vlna hněvu smete i je samotné.

Dejme si tedy pozor na staronové pravdoláskovce. Budou nám hlásat své nové vize a tvářit se odhodlaně, ale zpod nového kabátu nám bude vyčuhovat stará, zkorumpovaná špína, která tuto zemi zaplavila spolu s novým režimem.

Tomáš Vandas