Předvolební rozhovor s Otou Zarembou

Ota Zaremba 11. dubna 2014 Olympijský vítěz ve vzpírání Ota Zaremba je na kandidátce Dělnické strany sociální spravedlnosti – NE diktátu Bruselu! pro volby do Evropského parlamentu uveden jako číslo 2. Dlouholetý člen dělnické strany v krátkém předvolebním rozhovoru odpovídá na otázky, proč se rozhodl kandidovat a co by chtěl v případě svého zvolení prosazovat.
 
Začala předvolební kampaň DSSS do Evropského parlamentu. Jak se na ni připravujete jako čelný kandidát?
Pevně věřím, že během předvolební kampaně nabídneme občanům takový program, aby pochopili, že Dělnická strana sociální spravedlnosti stojí na jejich straně. Já sám absolvuji mnoho rozhovorů s občany, kteří se mě také ptají na moje rozhodnutí kandidovat v evropských volbách.
V politice se angažuji také proto, že chci pomoci nejen svému Moravskoslezskému kraji, který se potýká s velkými sociálními problémy, ale také naší zemi, která je podle mě v dost špatné kondici, řešeno sportovní terminologií.

Na co se Vás občané nejvíce ptají v souvislosti s politikou?
Dost častou otázkou je, proč do Evropského parlamentu kandidujeme a zda si myslím, že se opravdu něco změní. Já jim odpovídám, že strana kandiduje mj. proto, abychom upozornili na problémy současné Evropy, abychom varovali před přijetím eura a také před nebezpečím imigrace.  

Na co byste se zaměřil v případě Vašeho zvolení do Evropského parlamentu?
Je zřejmé, že jako bývalý vrcholový sportovec bych se zajímal o celoevropskou problematiku sportu a kvalitu potravin. V dnešní době je nutné zpřístupnit sport pro všechny vrstvy lidí a peníze by se neměly pumpovat jen na budování obrovských sportovních arén, kde budou spíše vystupovat rockové hvězdy.
Důležitá je i kvalita potravin na obchodních pultech. Chtěl bych se zasadit o to, aby potraviny, které jdou do naší republiky ze zemí EU, byly zdravotně nezávadné a nešizené. Česká republika už nesmí být popelnicí Evropy a naši lidé by neměli konzumovat to, co jim předhodí hypermarkety, které by si prošlé zboží nedovolily prodávat v západní Evropě.

Tiskové centrum DSSS