Premiérův synek a dojná kráva z cikánů a extremismu

Vlada13. května 2010 Jak to tak vypadá, tak si někdo z tzv. extremismu a integrace Romů udělal obyčejnou dojnou krávu. Ten někdo jsou hned tři osoby, a rozhodně nikoliv bezvýznamné, alespoň svým postavením – premiér, jeho syn a bývalý zpěvák Kocáb.

Podle dnešních Lidových novin je totiž Jan Fischer mladší zaměstnán na poloviční úvazek na úřadě vlády. Prý jako „odborník na extremismus“ pod vládním zmocněncem Kocábem, tj. třetí osobou této povedené trojky. Jeho plat je tajný. Jednadvacetiletý syn úřednického premiéra je zkrátka „odborník“ a tím to hasne. Daňový poplatník to zaplatí.

Ukázkový příklad nepotismu (prosazování příbuzných na významné posty) nemohla současná vláda naší společnosti demonstrovat. Říkáme tomu také korupce, ale tohle slovo dnes slyšíme hlavně z úst největších korupčníků, kteří volají po boji z korupcí. Pochybuji o tom, že po zveřejnění informace o rodinném podniku Fischerových vnikne do Strakovy akademie protikorupční policie. Vlastně tomu vůbec nevěřím.

Papírový nadřízený Fischera juniora, bývalý ministr Kocáb, který se po několika dnech po své rezignaci vrátil do vlády jako zmocněnec pro lidská práva, má s korupcí zřejmě také své zkušenosti. Podle informací opět Lidových novin přihrál soukromé firmě zakázku za milion korun. Tento byznys se uskutečnil pod záminkou boje proti vzniku romských ghett.

Firmě sociologa Ivana Gabala (dalšího dojiče) spadl milion do klína, než bys řekl švec. Stačila k tomu jedna schůzka s Kocábem. Co si lámat hlavu s nějakým výběrovým řízením nebo zapojením státních úředníků, kteří už beztak nemají co na práci.

Mimochodem byl to právě Gabal, asi stejný odborník jako fischerovské duo s Kocábem, jenž pro Hospodářské noviny (20. dubna 2009) burcoval společnost proti extremistům a varoval před jejich rostoucím vlivem kvůli korupci politiků. Doslova řekl toto:

„Navíc, když se podíváme na morálku české politiky a českých politiků, na jejich skandály, přikrádání, podvody, obchodování s hlasy, na Drymly, Tlusté, Wolfy, na celý sebestředný politický cirkus, který se u nás odehrává, je na co ukazovat z hlediska morálky prstem. A to budou extrémisté dělat stále hlasitěji.“

Fischer, Fischer II, Kocáb, novopečený cirkusák Gabal a možná další si udělali z extremismu a boje za práva cikánů dojnou krávu. O nic jiného jim nikdy nešlo. Jenom prachy a kariéra. A ten posledně jmenovaný měl v jedné věci pravdu, na takové týpky budeme ukazovat prstem vždycky a je mi úplně jedno, jestli mě někdo z nich kvůli tomu onálepkuje extremismem. Lepší být extremista než dojič!

Dsc-0007_2

Martin Zbela, tiskový mluvčí DSSS