Problém sociálně nepřizpůsobivých občanů není tento režim schopen vyřešit

Problém sociálně nepřizpůsobivých občanů není tento režim schopen vyřešit28. květen 2013 To je Duchcov. Toto severočeské město je dalším z dlouhého seznamu, kde řádí cikánské násilnické gangy. Stupňují tak napětí a vyostřují situaci v zemi. Dalším doutnajícím sudem s prachem je Ostrava a několik dalších míst v republice, kde situace s cikány a nepřizpůsobivými občany se dlouhodobě neřeší. Neřeší se ale i nezaměstnanost, ekonomika, zdravotnictví a podstatné věci pro život našich občanů.

Politici místo toho řeší, kdo a kde jaká koryta si udrží. Cikáni, kteří každodenně nerespektují pravidla a zákony, narušují občanské soužití, například poškozováním cizích věcí, krádežemi, vloupáním, výtržnictvím, vandalismem, obchodem s drogami, prostitucí, vraždami a znásilňováním českých žen, hlukem v denních, ale i nočních hodinách. Základní pravidla slušného chování a hygienických návyků jsou jim cizí.

Cikánští násilníci napadli brutálně manželský pár v Duchcově. Média opět neinformovala, a pokud, tak jen velmi povrchně. Není se čemu divit, že občané Duchcova už toho mají dost a organizují protestní akci. Situace, kdy vláda místo reálného řešení cikánské kriminality zavírá oči, trvá již dlouho. Ono je snazší nacpat cikánským "(ne)ziskovkám" milióny korun za nic, než tyto peníze využít jinak.

Problém totiž není jen v cikánském etniku, ale hlavně v tomto korupcí prolezlém a prohnilém systému, který není schopen tento dlouhodobý problém vyřešit. Naopak hospodářská krize, vysoká nezaměstnanost, drogy, prostituce, bezdomovectví, přistěhovalectví a jiné patologické jevy přímo generují. Systém jde cikánům na ruku a umožňuje jim pohodlný život ze sociálních dávek, které jim vyplácí i několik desítek let. Mají se tak mnohem lépe, než kdyby chodili do práce. Cikáni si tak zvykli získat peníze za nic a případně tvrdit, zejména do médií, jak jsou diskriminovaní a jací jsou Češi rasisté, extremisté a exenofobové.

Výjimkou není ani situace, kdy si cikáni stěžují v zahraničí, nestoudně lžou a pomlouvají Českou republiku. Rady, jak se máme chovat k cikánům, zejména od Amnesty International či od USA, jsou směšné. Změna proto nepřijde jen tím, že se bude pochodovat cikánům pod okny, krátkodobé řešení je k ničemu. Problémy by se měly řešit komplexně, a to radikální změnou systému a zákonů. Jedině změnou systému se dosáhne toho, že cikáni přestanou parazitovat na sociálním systému České republiky.

Pokud ale chceme něco změnit "nahoře" musíme začít taky "dole". Pokud v příštím roce voliči opět zvolí tu stejnou zlodějskou pakáž, která je dobrá jen na ožebračováni o odírání občanů, změna nepřijde. Byť se tak budou před volbami všichni ti Kalouskové, Nečasové, Sobotkové, Haškové a další tvářit. Opravdová změna přijde zvolením jediné opoziční nacionální strany - Dělnické strany sociální spravedlnosti. Strany, která je zárukou opravdové změny systému, kdy slušný a poctivý občan nebude pošlapáván a omezován na svých právech.

Rudolf Pikola, předseda MO DSSS Znojmo