Proč policie nerozpustila včerejší oslavu “vítězného února” na Olšanech?

Proč police nerozpustila včerejší oslavu...26. února 2011 Včera to bylo přesně 63 let od nástupu komunistů k moci. Svátek “vítězného února” si na pražských Olšanech u hrobu Klementa Gottwalda připomněli členové KSČM v čele s jejich poslankyní Martou Semelovou. Na místě vlály rudé prapory s podobiznou Klémy, došlo i na adoraci komunistické diktatury a zpěv Internacionály.

Osobně nemám nic proti shromažďování lidí jakéhokoliv politického vyznání, ani mi nevadí veřejná prezentace názorů, bez ohledu na jejich obsah. Ve skutečné demokracii mají právo na názor i komunisté.

Česká republika se však vydala na cestu poněkud pokřivené demokracie. Zde totiž platí svoboda slova jen pro někoho. Po rozpuštění Dělnické strany to platí dvojnásob.

Není to tak dlouho, co jsem byl společně s dalšími stranickými kolegy zatím nepravomocně odsouzen za údajnou podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačování práv a svobod člověka (více). A skutečný důvod? Kritizoval jsem zavírání lidí do vězení za držení transparentu se dvěma slovy. Psát je zde nebudu, protože mám “jinou svobodu” slova než poslankyně komunistů Semelová.

Předseda DSSS Tomáš Vandas byl stejným soudem podmínečně potrestán za to, že mluvil o imigrantském tsunami. Zdá se vám to absurdní? Dle české justice jde o mnohem závažnější zločin než otevřené vychvalování komunismu u hrobu Klementa Gottwalda. 

V současné době je stíhána místopředsedkyně Dělnické mládeže Lucie Šlégrová jenom proto, že se ve svém loňském projevu dne 17. listopadu (!) zmínila o národním socialismu (více). Jiní členové a sympatizanti čelí policejní represi z důvodu držení vlajky s logem Dělnické strany (více).

Politický proces s Patrikem Vondrákem a dalšími je mimochodem také spjat s tryznou a hřbitovem. Trestně stíhaným aktivistům je kladeno za vinu, že v polovině roku 2009 chtěli položit věnec u jihlavských hrobů německých vojáků. Pietní akt se zásluhou horlivých úředníků a ještě horlivější policie nikdy neuskutečnil.

Česká demokracie je k pláči. Snad právě proto, že o žádnou demokracii bohužel zdaleka nejde. K tomuto názoru mě přivedla právě současná činnost Policie ČR, justice a státních úředníků. Samozřejmě s požehnáním politického establishmentu.

V naší zemi dochází k otevřené perzekuci členů a příznivců DSSS. Důvodem je snaha zabránit možnému budoucímu úspěchu naší strany. Jiné vysvětlení nemám, protože na rozdíl od komunistů za sebou žádnou čtyřicetiletou totalitu nemáme. Nikomu jsme nezpůsobili žádnou křivdu, nikomu nezabavili majetky, nikoho jsme neposlali kvůli politickým postojům nebo jen špatnému třídnímu původu na popraviště.

Komunistická poslankyně Semelová včera označila dobu po únoru 1948 za nejúspěšnější období. Chválou na Gottwalda a rudou totalitu nešetřil ani předseda Svazu mladých komunistů Československa Lukáš Kollarčík, jenž je mimochodem od loňského října členem městského zastupitelstva v Luhačovicích.

Kdyby se česká policie snažila alespoň navenek působit nestranně a spravedlivě, včerejší komunistickou sešlost na Olšanech by po prvních projevech rozpustila. Účastníky legitimovala, rudé prapory zabavila, poslankyni Semelovou a jejího mladého nohsleda obvinila z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačování práv a svobod člověka. Politologové Zbořil, Mazel či Mareš by se předháněli v sepisování znaleckých posudků tak, jako to s oblibou dělají v případě tzv. pravicových extremistů.

Jediný, kdo v této zemi přišel komunistům na hřbitov vzdorovat, byl známý občanský aktivista Jan Šinágl. S sebou měl vlajku na jedné straně se srpem a kladivem, na druhé s hákovým křížem a střídavě ji obracel. Demonstroval tak rovnítko mezi komunismem a nacismem. Musel si přitom vyslechnout nadávky přítomných komunistů, kteří mu vyhrožovali trestním oznámením za “propagaci” nacistického symbolu.

Ani bych se nedivil, kdyby v tomto absurdním státě pan Šinágl nakonec obviněn byl. S “neonacisty” a podobnými živly to policejní hlídací pes demokracie přece umí, zvláště když má podněty od bývalých i dnešních zapřisáhlých soudruhů.

Martin Zbela, místopředseda DSSS (Článek publikován v Parlamentních listech)

K tématu

Komunistická poslankyně Semelová velebila u Gottwaldova hrobu "vítězný únor"

Co také zaznělo na Olšanech

"Před 63 lety vrcholily slavné dny Února 1948, které se do dějin českého a slovenského národa zapsaly jako nejdemokratičtější změna v naší historii, socialistická revoluce, vystřídavší revoluci národní a demokratickou. V čele těchto procesů stal soudruh Klement Gottwald, předseda KSČ a bezpochyby největší osobnost našich nejnovějších dějin. Komunisté, Sovětský svaz a Rudá armáda, přinesly naším lidem svobodu, záchranu a suverenitu."

Lukáš Kollarčík, předseda Svazu mladých komunistů Československa, zastupitel Luhačovic

"Je třeba připomenout, že Vítězný únor v naší zemi odstartoval nejúspěšnější éru v jejích novodobých dějinách."

Marta Semelová, poslankyně KSČM