Průzkum potvrzující správnost naší politiky

10. prosince 2010 Přes sedmdesát procent občanů souhlasí s programovými idejemi tzv. pravicových extremistů a asi osm procent je ochotno je podpořit ve volbách. To jsou výsledky nejnovějšího průzkumu agentury STEM.

Dovedu si živě představit, jak se čtení těchto čísel projevilo v obličejové mimice vládních činitelů. Snaha o permanentní dehonestaci všeho politicky nekorektního, která se projevuje v mediálních útocích a fanatickém hledání neonacistického nepřítele, asi nefunguje natolik, jak by si režim přál. Lidé zřejmě začínají vnímat skutečnou realitu dění ve společnosti, kdy korupce, klientelismus a politické korytaření hrají prim, zatímco slušnost a poctivost je k smíchu.

Zveřejněný průzkum je zřejmě šokem pro vládní elitu, ale současně povzbuzením pro nás – české nacionalisty, neboť potvrzuje správnost naší politiky z dlouhodobého hlediska. Ukazuje se, že naše myšlenky a názory jsou sympatické většině občanů a v dané chvíli jen poněkud dřímají. Myslím si, že ono probuzení přijde možná rychleji, než bychom si před časem ještě dovedli představit.

Tomáš Vandas