První vlajka DSSS měla premiéru v Pardubicích

Dsc0524814. března 2010 Bylo to vůbec poprvé, co se na veřejnosti objevila vlajka Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Její výrobu si zajistili východočeští členové strany. Svou premiéru měla v sobotu v Pardubicích, kde se konala krajská konference DSSS.

„Samozřejmě chystáme sérii vlajek pro celostátní použití, v rámci místních organizací,“ uvedl za volební štáb DSSS Jiří Štěpánek. Vlajky by měly být trvalou součástí předvolebních mítinků DSSS a vnitrostranických akcí. O volné nabídce vlajek pro nečleny však strana zatím neuvažuje. „Vlajka je symbolem organizace, ne upomínkovým předmětem,“ dodal Štěpánek.

Dsc05241Sobotní konference DSSS v Pardubicích však byla zlomová i z jiného důvodu. Prvně se zde sešli příznivci dělnického hnutí ve Východních Čechách pod hlavičkou nové strany. Na tomto shromáždění byli přítomni i někteří krajští lídři včetně Tomáše Vandase.

„Všichni přítomní členové byli jasně seznámeni s integrací původní Dělnické strany do nové, z čehož pro nás vyplývají další povinnosti i aktivity. S přechodem členské základny nastává i plno překážek, ale i pozitiv,“ uvedl předseda místní organizace DSSS v Trutnově Marek Petráš.

Dsc05245Volební lídr strany Tomáš Vandas v Pardubicích konstatoval, že probíhající transformace zaktivizuje členskou základnu, což je pro celou stranu velkým přínosem i do budoucna. „Také se zde podpořila programová Listina DSSS, která ve stručnosti jasně říká, pro co a proti čemu jsme. Mediální lži o neonacistech tedy pomalu ztrácejí na účinnosti,“ dodal Petráš.

Martin Zbela, tiskové centrum DSSS
Foto: Jiří Petřivalský