Radnice v Novém Bydžově požadovala osobní údaje členů DSSS

11. března 2011 S neobvyklým požadavkem se na vedení Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) obrátila novobydžovská radnice. V emailu ze dne 8. března požadovala v souvislosti s mítinkem a následným pochodem členů a sympatizantů dělnické strany (dne 12. března 2011) osobní údaje členů pořadatelské služby.

Radnice v Novém Bydžově doslova napsala, že požaduje „předání vytištěného seznamu pořadatelů starších 18 let, kteří se dostavili k zabezpečení shromáždění a jsou řádně označeni. Seznam bude obsahovat jméno a příjmení, bydliště a datum narození. Seznam doručíte osobně kontaktní osobě před zahájením shromáždění“.

DSSS považuje takové jednání za neoprávněný pokus o získávání osobních údajů a z rozhodnutí předsedy DSSS Tomáše Vandase požadavek radnice odmítla.

Na sobotním shromáždění v Bydžově bude pořadatelská služba DSSS plnit své úkoly vyplývající ze zákona o právu shromažďovacím a podílet se na zabezpečení veřejného pořádku, pokud by došlo k pokusu o narušení akce ze strany různých anarchistických a procikánských spolků.

Tiskové centrum DSSS

Organizační pokyny k mítinku DSSS v Novém Bydžově