Reakce na článek: Vandas táhne na Havířov. Horníci, zastavte ho!

Reakce na článek: Vandas táhne na Havířov. Horníci, zastavte ho!20. září 2011 Horníci, zastavte ho! Vyzývá ve svém článku na zpravodajském serveru Týden.cz jakýsi Ivan Motýl. Koho mají horníci vlastně zastavit? Moji maličkost, neboť prý nyní mířím ze Šluknovského výběžku rozeštvávat ideální soužití mezi majoritou a cikánskou menšinou na Ostravsko.

Pominu-li závěr článku, kdy autor apeluje na horníky, aby mi dali „jednu do ciferníku“, už vidím všechny horníky, jak s transparenty odsuzují mojí přítomnost ve městě, jak nadšeně hovoří o sociálních reformách vlády, kvitují svoji stále se zhoršující životní úroveň a s blaženým výrazem ve tváři jásají nad ztrátou všech výhod, které jim byly kdysi přiznány jako uznání za těžkou mnohaletou robotu.

Horníci, to je přeci přímo ukázková skupina pracujících, na kterou tento zkorumpovaný režim kašle celou dobu, co je u moci. A oni by měli nyní vyjít do ulic na jeho podporu? Opravdu si autor článku myslí, že lidé jsou blbci a budou neustále poslušně kývat jako ovce?

Pokud mají horníci někoho zastavit, tak to nejsem já, ale nenažraní kariéristé, kteří parazitují na slušné, ale doposud mlčící většině. A jestliže v takovém případě lidé konečně vyjdou do ulic, rád se k nim přidám.

Tomáš Vandas

POZNÁMKA: Tato reakce na článek Ivana Motýla byla zaslána do redakce časopisu Týden ke zveřejnění.

K tématu

Vandas táhne na Havířov. Horníci, zastavte ho!

Havířov nad propastí. Podpořit slušné občany přijede Tomáš Vandas