Rozpuštění Dělnické strany. Rok poté

18. února 2011 Je to již rok, co byla současným režimem za pomoci Nejvyššího správního soudu rozpuštěna Dělnická strana. Předseda strany Tomáš Vandas neohroženě hájil stranu a její členy, ale státní moc měla jasno: zničit jedinou národní opozici v republice. Záměr byl evidentní, rozpuštěním straně zabránit účastnit se parlamentních voleb. Jenže síla idejí, statečnosti a vlastenectví byla silnější než zmanipulovaný soud. Během pár týdnů vstoupila na politické kolbiště Dělnická strana sociální spravedlnosti, která pokračuje v rozdělané práci své  předchůdkyně.

Během soudu to vypadalo tak, že když se rozpustí Dělnická strana, tak zmizí veškeré zlo v České republice. Z republiky se stane kvetoucí zahrada bez korupčníků a zločinců, všichni se budou mít rádi a všichni budou mířit více a radostněji k větší evropské integraci a euru. Rok se sešel s rokem a republika se potýká s korupčními skandály ministrů současné vlády, nemocnicím hrozí kolaps, hasiči a policisté vyhrožují stávkou a řady nezaměstnaných rostou.

Zatímco republika skomírá, tak Dělnická strana sociální spravedlnosti neúnavně pracuje. Okamžitě rozjela předvolební kampaň do parlamentního klání a v něm se zvýšil počet voličů o několik desítek tisíc hlasů. Na podzim se postavily kandidátky na radnice mnohých měst a obcí, a také předseda strany Vandas kandidoval do Senátu. Ve své rozvážné politické kampani dosáhl slušného výsledku a jen potvrdil, že je politikem, se kterým se musí v budoucnosti počítat.

Státní mašinérie se však nevzdává a pokračuje v honu na vše vlastenecké, neohrožené a skutečně lidové. Když viděli, že jejich snaha před rokem přišla vniveč, tak se pokusila kriminalizovat politické projevy představitelů strany. Za pomoci bezcharakterního lžiznalce, kariéristického státního zástupce a soudkyně se „zdravým selským rozumem“ byli odsouzeni nepravomocně k podmíněným trestům. To ale nezastaví naši práci a ze svých názorů nikdo z našich členů a příznivců nehodlá slevovat.

Strana si rovněž uvědomuje důležitost zahraniční spolupráce s jinými vlasteneckými subjekty a zapojuje do společné práce. Brněnský 1. máj 2011 toho bude důkazem. Jedině společná vlastenecká spolupráce zachrání historický odkaz Evropy.

Uplynulý rok je nezvratným důkazem toho, že Dělníci se stávají důležitým hráčem na českém politickém poli, ať se to současné zkorumpované elitě líbí, či ne.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS