S důvěrou v budoucnost!

Stepanek_2 17. října 2012 Krajské volby skončily a každý pochopitelně bilancuje. Tyto volby nám ukázaly jednu důležitou a podstatnou věc, kterou musíme mít na paměti v naší další politické práci. Občané začínají registrovat dělnickou stranu jako alternativu ke stávajícím politickým stranám. Odmítli účelové politické projekty, reprezentované sebestřednými a od starostí občanů odtrženými lídry, jako je Paroubek a Bobošíková. Tam, kde se dělníci zastali místních občanů, se výsledky dostavily. Varnsdorf 13,50%, Krupka 10,9%, Rumburk 8% a další místa hovoří za vše. Konkrétní, systematická a odvážná politická práce se vyplácí. V Plzeňském kraji se také vyplatila dělnická prezentace návrhů, jak z ekonomické krize, kdy kupř. v okrese Tachov, což je zemědělský kraj s vyšší nezaměstnaností, obdrželi dělníci 2,72% hlasů. 

Na kampani před krajskými volbami se podílelo ještě větší množství členů a příznivců DSSS než v minulosti. Každý z nás. kdo udělal pro výsledek maximum, má svědomí čisté. V mnoha krajích se vyprofilovali pracovití a obětaví aktivisté, kteří se v rámci kampaně mnohému naučili a získali ten pravý politický rozhled. A tohle všechno se zúročí v kampani k parlamentním volbám. Zkušenosti nabyté dnes se budou hodit zítra. V politice má každá vlastní zkušenost, ale i určitý neúspěch, cenu zlata. Dnes se nám to může jevit jako neúspěch, ale postupem času zjistíme, jaký velký kus ušla strana za uplynulé dva roky. Dělnická předvolební kampaň nesla všechny prvky profesionální politické předvolební práce.

Uplynulé měsíce ukázaly, jak zdatnými pomocníky jsou členové Dělnické mládeže, ať to bylo v Opavě, Brně či dalších v místech republiky. V dělnických mládežnících nám vyrůstají zkušení političtí pracovníci, kteří dnes svojí prací dokazují, že oprávněně patří na kandidátky. Osobně bych vyzdvihl postoj a práci MO DSSS Praha, kdy členové této organizace, i když se v Praze nevolilo, vyjížděli na pomoc do dalších krajů. Pomáhali v kraji Ústeckém, Libereckém, Středočeském a také v Jihomoravském. Tím ukázali, že strana je prodchnuta bojovým kamarádstvím, kdy neváhají pomoci v boji v jiných krajích. Dnes se bojovalo v Ústí, zítra se bude bojovat v Praze.

V kampani na Ústecku jsme byli svědky také mezinárodní nacionální pomoci, kdy pomáhali i členové NPD z druhé strany hranic. Tady je vidět, že my o spolupráci nacionalistů pouze nemluvíme, ale uvádíme ji v praxi. Taková pomoc je pádnou odpovědí na prohnilou, zadluženou a odnárodněnou Evropu pod bruselským protektorátem.

Jasně se ukázalo, jak politicky prozíravý byl návrh předsedy strany Tomáše Vandase na přídomek -Stop nepřizpůsobivým! Předseda strany absolvoval na 70 mítinků po celé republice. Všude neúnavně a s plným nasazením prezentoval politiku strany a jednotlivé krajské lídry. Necouvl ani před útoky zfetovaných anarchistů (Vysoké Mýto a Poděbrady) a postavil se jim čelem.

Proto hleďme do budoucnosti s důvěrou a s vírou ve vlastní síly. I když je současný režim zkorumpovaný skrz naskrz a před zhroucením, tak se musíme mít na pozoru před jeho kolaboranty a exponenty, kteří budou hnáni zoufalou snahou oddálit svůj pád a následné politické potrestání. Cesta k úspěchu v parlamentních povede přes trpělivou a neúnavnou politickou práci. Dělníci to dokážou!

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS